SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019
E3 2019 – Nintendo Direct. Podsumowanie, wrażenia i ocena
1419V

E3 2019 – Nintendo Direct. Podsumowanie, wrażenia i ocena

Nintendo ponownie nie dało odetchnąć. Nintendo Direct na E3 2019 był przeładowany najróżniejszymi grami. Jak oceniacie imprezę Japończyków? Zapraszamy do przedstawiania swoich opinii oraz zagłosowania w ankiecie!

E3 2019 – Nintendo Direct – Opinie redakcji 

Roger: Pod kątem tytułów na wyłączność E3 wygrało Nintendo, ale trzeba mieć na uwadze, że są to jednak bardzo specyficzne gry, mocno zakorzenione w japońskiej szkole. Kontynuacja jednej z najlepszych gier tej generacji to chyba największa niespodzianka targów, ale nie ma co ukrywać - na konfie rządziły porty, remastery, remaki i tytuły multiplatformowe. Było nieźle, ale w przeszłości bywało po prostu lepiej. Mnie ten line-up cieszy, ale wiem, że część graczy przejdzie obok niego obojętnie.

Ocena: 4/6

Wojtek: WIEDŹMIN! Ja nie wiem, jak to będzie wyglądać, ja nie mam pojęcia, jak to będzie działać, ale DAWAĆ MI TO TUTAJ! Nintendo ma kilka fantastycznych gier na drugą połowę roku i teraz jeszcze... Geralt! DAY1!

A reszta? Sporo pewniaków (Marvel Ultimate Alliance, Deamon X Machine, Fire Emblem Three Houses, The Legend of Zelda Link's Awakening, Luigi's Mansion 3) i... The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2?! Tego się nie spodziewałem, ale już zacieram rączki!

Ocena: 5/6

Musiol: Obiektywnie — Nintendo zaprezentowało sporo różnorodnych gier na Switcha. Subiektywnie — zdecydowana większość to porty multiplatform lub tytuły, które mnie w ogóle nie interesują, jak Astral Chain, Animal Crossing czy ta tropikalna Zelda z brzydkim stylem graficznym. Obiektywnie dałbym 5, subiektywnie 2, więc mając na uwadze, że nie ma połówek, niech będzie 3/6. I nie, linijka tekstu, że powstaje Breath of the Wild 2 niczego nie wygrała.

Ocena: 3/6

Tytus: Nintendo zrobiło poprawną prezentację. Prostą i przejrzystą, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszę się, z egranizacji Ciemnego Kryształu, bo film Jima Hensona wrył mi się w czaszkę za małolata. Prawdziwego banana spowodował u mnie jednak Obcy: Izolacja, bo ten niedoceniony tytuł zasługuje na drugą szansę, a sam Switch powinien sobie z nim dobrze poradzić. No i co, Wiesiek na Nintendo, który nie jest side-scrollerem 2D...Jeżeli będzie 30 klatek, to czapki z głów!

Ocena: 4/6

 

Podsumowanie:

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii o imprezie Nintendo. Weźcie udział w ankiecie! 

(Jak oceniasz imprezę? Ocena szkolna - 6 super impreza, 3 średniak, 1 zmarnowany czas)

Tagi: e3 e3 2019 Nintendo Nintendo Switch