Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.06.2019 12:02
Dying Light 2
1093V

W Dying Light 2 zagramy jako zombie, ale nie bez konsekwencji. Techland zachęca do wielokrotnego przejścia gry

Techland nie omieszkał zjawić się na tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo wraz z oczekiwanym sequelem Dying Light. Razem z CD Projekt RED stanowili solidny, polski akcent na konferencji Microsoftu. 

Twórcy Dying Light 2 bardzo duży nacisk kładą na konsekwencje wyborów gracza, o czym regularnie wspominają w wywiadach. Świat za sprawą naszych wyborów ma się nieustannie zmieniać, a my musimy być świadomi, że jedna decyzja może sprawić, że znikną całe osady. Według twórców, jednorazowe przejście ich gry nie pozwoli nam również zobaczyć dużej części gry. 

Szereg informacji na temat Dying Light 2 prosto z E3 2019!

Jak się okazało, nasz protagonista na skutek wydarzeń w grze zostanie zainfekowany, za sprawą czego będzie on musiał podjąć wyścig z czasem i spróbować przeżyć. Dzięki infekcji, nasza postać będzie stawała się coraz szybsza, zwinniejsza oraz bardziej wytrzymała. Należy jednak uważać, bo wraz z bonusami jakie dostajemy dzięki wirusowi, przychodzi też niebezpieczeństwo. Tak mówił o tym Mark Albinet, dyrektor ds. gry w Techlandzie:

Z chwilą gdy zostajesz zarażony, uciekniesz w ciemności. Tak naprawdę, by pozostać...normalnym, musisz pozostać pod promieniami UV. Jeżeli spędzisz więc zbyt dużo czasu poza ochroną w nocy, lub wewnątrz stref (ang. dark zone), poziom zainfekowania wzrośnie. Jeżeli nie będziesz uważał, to zamienisz się w...zombie. 

Pomysł brzmi w miarę interesująco. Ciekaw jestem, jaki wpływ na świat zewnętrzny i postrzeganie przez ludzi. Albinet zapytany o to, czy najwyższy poziom infekcji będzie się wiązał ze śmiercią, odpowiedział:

Teoretycznie tak. 

Zapytany ponownie, co znaczą te słowa i czy wówczas nasza gra jest skończona, dodał:

Uznajmy że tak jest. Totalne zainfekowanie równa się końcowi gry.

Wypowiedzi Marka wyraźnie nie są jasne i mam wrażenie, że w temacie śmierci głównego bohatera, Techland pracuje nad czymś wyjątkowym. Cóż, jedyne co możemy, to cierpliwie czekać na dalsze informacje i premierę Dying Light 2.

Ta ma wyznaczony termin na 2020 rok. 

Warto przeczytać:

Teren dostępny w Dying Light 2 jest ogromny.

Wyciekł gameplay z nowej gry Techlandu!

Tagi: Dying Light 2 Techland

Nie przegap