Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2019 19:20
Chivalry 2
661V

Chivalry 2 oficjalnie! Gra zmierza do Epic Game Store

Chivalry: Medieval Warfare okazało się olbrzymim sukcesem, więc nikogo nie może dziwić zapowiedź Chivalry 2. Twórcy najwidoczniej szeroko uśmiechnęli się do Epic Games, ponieważ gra otrzymała swoje pięć minut podczas konferencji PC Gaming Show i zadebiutuje w sklepie EPS.

Chivalry 2 jest przygotowywany przez Torn Banner Studios, a wydaniem zajmie się Tripwire Interactive. Gra przez pierwszy rok od premiery (w 2020 roku) będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store. W późniejszym terminie odbędzie się premiera na innych platformach PC.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Chivalry 2 korzysta z Unreal Engine 4. Gra ma zaoferować wyjątkową oprawę, 64 graczy na jednej mapie, największe pola bitwy i odświeżony, bardziej dostępny i zarazem płynniejszy system walki. Autorzy pracują nad kilkoma niespodziankami – jedną z nich są starcia na koniach.

Steve Piggott, prezes Torn Banner Studios jest przekonany, że Chivalry 2 pozwoli ożywić średniowieczne pola bitwy. Gracze wyruszą na dynamiczne pojedynki, będą uczyć się korzystać ze zróżnicowanych broni, zajmą się obleganiem zamków, podpalaniem wiosek oraz „zabijaniem brudnych chłopów”.

Tagi: Chivalry 2 Torn Banner Studios tripwire interactive