Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.06.2019 16:45
xbox scarlett na zajawkach
3881V

Xbox Scarlett. Zapowiedź ujawnienia konsoli ukryta na teaserach od Microsoftu

Microsoft bardzo sprytnie ukrył informację, iż podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowana zostanie nowa konsola Xbox. Użytkownikom jednak nic nie umknie! 

Informacje o nowej konsoli od Microsoftu pojawiały się już od dłuższego czasu. Plotki dotyczące nowej generacji przybrały na siłach po tym, jak pojawiło się mnóstwo szczegółów na temat PlayStation 5. Wszystko wskazuje na to, że już dziś będziemy mogli poznać pierwsze, oficjalne informacje o nowej generacji Xboksa. 

Microsoft potwierdza przyjazd na E3 2019! Na imprezie zobaczymy Xbox Scarlett?

Wygląda na to, że Xbox sam dyskretnie puszczał oczko do społeczności graczy. W jaki sposób? W ostatnich dniach pojawiały się filmy promujące wystąpienie firmy na E3. Każdy z nich miał za zadanie odliczać dni, które pozostały do startu wydarzenia. 

Tajny kod

Fani popisali się niezwykłą czujnością. Całe mnóstwo ludzi udostępniało w swoich mediach społecznościowych stop-klatki z materiałów promocyjnych, na których w oddalonym tle można było zauważyć tajemnicze kody. Pierwszy, zaimplementowany w wideo informującym o tym, że pozostały trzy dni, zawierał enigmatyczne "R 255". 

Xbox Scarlett 1

Drugi, który wrzucono dwa dni przed dzisiejszym wydarzeniem, w tym samym miejscu miał napis "G 36". Ten, podobnie jak poprzedni, nie mówił zbyt wiele. Chociaż zaznaczyć należy, że już wtedy Ci najbardziej spostrzegawczy zaczynali doszukiwać się ukrytego przekazu w działaniach Microsoftu. 

Xbox Scarlett 2

Ostatni, który pojawił się przy okazji wczorajszej zapowiedzi, był najkrótszym ze wszystkich. W tym samym miejscu, co poprzednie, pojawiły się zaledwie dwa znaki "B 0". Teraz było już wiadome, że nie może być to przypadek. Fani zaczęli łączyć kropki. 

Xbox Scarlett 3

Choć pojedynczo nie znaczyły nic, to jeśli ułoży się je w kolejności i odpowiednim schemacie, dadzą: "RGB (255, 36, 0)". Jeśli wciąż niewiele Wam to mówi, rzeczony kod jest kodem RGB dla koloru Scarlet! Nazwa ta została odkryta w kodzie źródłowym Microsoftu, zaraz obok "Anaconda" oraz "Lockhart". Od początku zakładano, że będą to nazwy nowych konsol, które wyda na rynek amerykański gigant. 

Konferencja Microsoftu na E3

W chwili powstawania tego newsa, do konferencji zostało mniej niż 6 godzin. Wydaje się pewne, że już dziś zobaczymy konsolę z nadchodzącej generacji. Będzie to bez wątpienia bardzo głośne wystąpienie i jedna z ważniejszych zapowiedzi całego, tegorocznego E3. 

Z tego też powodu zapraszamy do wspólnego oglądania Konferencji Microsoftu, która rozpocznie się o godzinie 22:00! 

Źródło: https://www.dualshockers.com/next-gen-xbox-tease-e3-2019/

Tagi: e3 2019 Microsoft xbox xbox scarlett

Nie przegap