Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 15:17
Pokemon Sword/Shield
1060V

Pokemon Sword/Shield bez tajemnic. Data premiery, gameplay, raidy, giganty i więcej

The Pokemon Company, Game Freak oraz Nintendo odsłoniły mnóstwo konkretów o nadciągającym Pokemon Sword/Shield. Znamy datę premiery i możemy spojrzeć na czysty gameplay.

W 2019 roku nie zabraknie świetnych gier na Nintendo Switcha. Jedną z produkcji zmierzających wyłącznie na konsolę Nintendo jest Pokemon Sword/Shield. Tytuł będzie dostępny od 15 listopada i w tym wypadku możemy mówić o światowej premierze. Warto zaznaczyć, że w sprzedaży pojawi się pakiet zawierający oba warianty gry. 

Nintendo Switch Online czerwiec

Pokemon Sword/Shield to zupełnie nowa generacja Pokemonów. Gracze trafią d o nowego świata, w którym jednak nie zabraknie znanych stworów – na zwiastunie widzimy między innymi Gyaradosa.

Wspominam tego Pokemona nie bez powodu, ponieważ to właśnie nim zaprezentowano nową mechanikę – w Pokemon Sword/Shield pojawią się „Gigant Pokemony”. Podczas zabawy otrzymamy szansę ulepszenia swojego stworka i przywołania wielkiej wersji. Takie warianty będą rywalizować na między innymi stadionach. Gracze mogą raz na starcie skorzystać z Dynamax i trzykrotnie powiększyć rozmiar Pokemona – stworek wraca do normalnego rozmiaru po trzech turach.

Autorzy przygotowali także nowy sieciowy tryb – w Pokemon Sword/Shield pojawią się raidy, podczas których czterech graczy zmierzy się z „Gigantami”. W trakcie rozgrywki natrafimy na „Wild Arenę” - w tym wypadku będziemy biegać obok Pokemonów, natrafimy na różną pogodę, a deweloperzy pozwolą nam kontrolować kamerę. Będzie to na pewno spora ciekawostka dla oddanych fanów serii.

Legendy w Pokemon Sword/Shield to wilki – jeden trzyma miecz, a drugi ma obok głowy tarczę. Zacian i Zamazenta zostaną włączone do fabuły nowej odsłony. 

Polecamy:

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield