Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.06.2019 19:24
Google Stadia
1870V

Stadia Connect przed E3 2019. Gry, data premiery i ceny na konferencji Google!

Do ujawnionej listy konferencji z E3 2019 warto dodać jeszcze jedno wydarzenie, szykowane przez Google. Konferencja firmy dotycząca Stadia wyprzedzi imprezę w Los Angeles.

Google ma zamiar wyprzedzić rozpoczęcie targów w Los Angeles wielkimi wieściami o platformie streamingowej Stadia.

Google Stadia będzie wspierała Xbox Adaptive Controller

Google właśnie zapowiedziało wydarzenie Stadia Connect na godz. 18:00 w czwartek 6 czerwca (czasu polskiego). Firma chce w ten sposób wyprzedzić wielkich wydawców i producentów, którzy swoje konferencje związane ze startem E3 2019 rozpoczną już 9 czerwca.
 
Tematem konferencji Google będzie oczywiście Stadia, czyli zapowiadana, wielka platforma streamingowa gier.

"Pewne wieści nie mogą czekać na E3 2019.

Połączcie się z pierwszym w historii #StadiaConnect już w ten czwartek 6/6 dla ekscytujących zapowiedzi, gier i wielu więcej atrakcji.

Google Stadia - informacje o usłudze

Największą atrakcją Google Stadia ma być wszechstronność i powszechna dostępność usługi - ze sprzętu, który ma być ekwiwalentem konsol PlayStation 4 Pro i Xbox One X można będzie korzystać na smartfonach, słabszych laptopach czy tablecie (wszystko oczywiście dzięki streamingowi gameplayu). Potrzebna będzie tylko przeglądarka Chrome i oczywiście opłacenie subskrypcji. Wysokość abonamentu ma zostać ujawniona właśnie na zapowiedzianej konferencji Google Stadia.

Wiadomo już, że Google Stadia w dniu premiery pozwoli na rozgrywkę w 4K, 60fps ze wsparciem HDR. Póki co ujawniono "specyfikację" DOOM Eternal. Gra wydawana przez Bethesdę ma zadziałać w ramach Google Stradia w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem HDR i przy 60 fps. Po pewnym czasie streamingowa usługa ma zapewnić obraz nawet w rozdzielczości 8K i w 120 fps. Z myślą o Google Stadia będą również szykowane exclusivy.

Wiemy już, że Google Stadia stawia na rozgrywkę sieciową wolną od cheaterów i exploitów. Wszystko w związku z tym, że pliki i obliczenia związane z grami znajdą się po stronie zewnętrznej a nie klienta/gracza. Jedną z ciekawszych opcji oferowanych przez Google Stadia ma być też zapraszanie widzów do zabawy. Osoby oglądające poczynania streamera będą mogły dołączyć się do obserwowanego gameplayu (jeśli streamer wyrazi na to wcześniej zgodę), klikając w jeden przycisk.

Google ujawniło już kontroler, który bez problemu podłączymy bezprzewodowo z każdym hardwarem. Pad wyróżnia się posiadaniem przycisku do publikowania materiałów wideo na YouTube przyciskiem odpowiedzialnym za przywołanie Asystenta Google.

W tym miejscu znajdziecie wszystkie szczegóły, które dotychczas zostały ujawnione na temat Google Stadia. 

Google Stadia - oglądajcie konferencję na żywo

Wydarzenie będzie można oglądać na YouTube; link do livestreama, który zostanie odpalony 6 czerwca o godzinie 18:00 znajdziecie poniżej.

Przy okazji warto spojrzeć na:

Przzy okazji przypominam też o wszystkich konferencjach i atrakcjach, które czekają na nas w związku z rozpoczęciem wielkich targów w Los Angeles. Pierwsze konferencje i wystąpienia rozpoczną się już 9 czerwca. Cały harmonogram z rozkładem "jazdy" na E3 2019 znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Twitter

Tagi: e3 2019 google google stadia konferencja stadia

Nie przegap