Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2019 18:18
Google Stadia
5852V

Google Stadia potężniejsza od Xbox One X. Platforma streamingowa z własnym kontrolerem

Google właśnie zaprezentowało Stadia. Jest to platforma do streamingu i podczas prezentacja korporacja pokazała sporo znanych tytułów AAA, które będziemy mogli włączyć na propozycji amerykańskiej korporacji. Poznajcie szczegóły.

Google prezentuje „swoją wizję na nową generację gier”. Firma ujawniła Google Stadia, czyli platformę streamingową, która pozwoli graczom zapoznać się z najważniejszymi tytułami AAA.

Konferencja Google na GDC. Oglądajcie z nami ważną prezentację

Google Stadia to propozycja, która ma zapewnić najwyższą jakość rozgrywki bez jakiegokolwiek ściągania, instalowania, czy też pobierania aktualizacji. Oglądasz film na YouTube z Assassin's Creed Odyssey i chcesz grać? Klikasz jeden przycisk i już kontrolujesz bohatera.

Usługa Google działa na wszystkich urządzeniach – możesz włączysz Google Stadia na słabym laptopie, smartfonie, porządnym PC, telewizorze, czy też tablecie... Wystarczy przeglądarka Chrome i możesz w kilka sekund rozpocząć zabawę w najważniejsze tytuły AAA.

Google podkreśla – nie potrzebujesz konsoli, by grać w wysokobudżetowe produkcje. Wystarczy połączenie z Siecią oraz przeglądarka.  Google Stadia w dniu premiery pozwoli na rozgrywkę w 4K, 60fps ze wsparciem HDR, a w przyszłości usługa zaoferuje gameplay w 8K do ponad 120 klatek na sekundę...

Korporacja przygotowała specjalny kontroler, który pozwoli nam cieszyć się tytułami na wszystkich sprzętach. Pad posiada przycisk do dzielenia się materiałami na YouTube oraz drugi odpowiedzialny za Asystenta Google – deweloperzy otrzymają możliwość tworzenia specjalnych komend, które wykorzystamy podczas rozgrywki.

Moc Google Stadia została porównana do konsol aktualnej generacji – propozycja oferuje 10,7 teraflopa vs. 6.0 od Xbox One X i 4,2 od PlayStation 4 Pro. Na Google Stadia zagramy w między innymi DOOM Eternal w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem HDR i przy 60 klatkach na sekundę.

Google Stadia zapewni tryb sieciowy bez cheatów (nie możesz wgrać swoich plików na serwer), a jednocześnie Google nie zapomina o cross-platformowej zabawie! Google Stadia zaoferuje funkcję "State Share", dzięki której wybierzemy fragment gry i przykładowo zaprosimy znajomych do ukończenia etapu z lepszym wynikiem lub w szybszym czasie.

Niezwykle ciekawą opcją będzie na pewno zapraszanie widzów do wspólnej gry – streamer może zezwolić zainteresowanym na dołączenie do rozgrywki i fan klikając jeden przycisk otrzyma możliwość wspólnej zabawy.

Google Stadia otrzyma ekskluzywne produkcje. Jade Raymond została szefową pierwszego zespołu first-party, który zajmie się tworzeniem tytułów na streamingową platformę. Firma chce również nawiązywać współprace z różnymi zespołami zewnętrznymi i tym samym dostarczać na Stadia wyjątkowe pozycje.

Premiera Google Stadia odbędzie się w 2019 roku – propozycja będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz niektórych krajach Europy. Niestety, aktualnie nie poznaliśmy cen.

Google Stadia

Google Stadia

Google Stadia

Tagi: