Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2019 13:34
Uzależnienie
4260V

Czy jesteś uzależniony od gier? Specjalistyczna ankieta odpowie na trudne pytanie

Uzależnienie od gier zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę i WHO wpisało elektroniczną rozgrywkę na szczegółową listę. Teraz lekarze będą zajmować się leczeniem graczy i w rezultacie już powstała ankieta, która ma odpowiedzieć na pytanie – czy jesteś uzależniony od gier?

„Do I play too much videogames?” - pewnie większość naszych czytelników odpowie na to pytanie szybkim „nie”, ale badacze przygotowali szczegółowe pytania, które pozwolą zdiagnozować wszystkich zainteresowanych.

Uzależnienie od gier oficjalnie wpisane na listę chorób WHO

Organizatorzy badania przygotowali zestaw pytań w języku angielskim, a cała zabawa zajmuje około 20 minut. W tym czasie odpowiecie na szczegółowe informacje dotyczące Waszego hobby – badacze podkreślają, że wzięcie udziału w ankiecie jest dobrowolne, zgłoszenia są anonimowe, a wszystkie wyniki zostaną przekazane do badań naukowych.

„Celem tej ankiety jest zbadanie Twojego zachowania podczas gry oraz Twojego samopoczucia psychicznego. Twój udział jest dobrowolny i bardzo doceniany. Prosimy pamiętać, że ankieta jest anonimowa i poufna, dlatego nie będą wymagane żadne informacje ujawniające Twoją tożsamość, takie jak adres e-mail lub imię i nazwisko.”

Pamiętajcie – w ankiecie mogą brać udział osoby, które skończyły 12. rok życia, a do 15. roku życia musicie posiadać zgodę od opiekunów prawnych. Po wzięciu udziału w badaniach otrzymacie informacje zwrotną w oparciu o udzielone odpowiedzi w odniesieniu do wszystkich innych uczestników.

Zainteresowani? Ankieta: czy jestem uzależniony od gier?

Źródło: https://do-i-play-too-much-videogames.com/survey/

Tagi: Gry uzależnienie uzależnienie uzależnienie od gier

Nie przegap