Xbox Game Pass oficjalnie na PC! Microsoft przedstawia usługę

Gry
2723V
Xbox Game Pass oficjalnie na PC! Microsoft przedstawia usługę
Wojciech Gruszczyk | 30.05.2019, 15:17

Microsoft właśnie potwierdził ostatnie plotki. Korporacja z Redmond wprowadza Xbox Game Pass na komputery osobiste! Poznaliśmy konkrety pełnego wsparcia i gracze mogą liczyć na wiele świetnych gier dostępnych w ramach abonamentu.

To była tylko kwestia czasu. Microsoft właśnie zapowiedział wprowadzenie Xbox Game Pass na komputery osobiste. Z tego powodu kolejni gracze mogą liczyć na pełne wsparcie usługi, która została od podstaw przygotowana dla PC.

Xbox Game Pass z nowymi grami!

Xbox Game Pass na PC

Xbox Game Pass nie jest zwykłym przeniesieniem usługi z Xboksa One. Microsoft postanowił stworzyć całość od podstaw, by mieć pewność, że propozycja będzie działać na nowej platformie. Gracze z PC mogą liczyć na wszystkie tytuły z Xbox Game Studios – aktualnie firma współpracuje z ponad 75 studiami oraz wydawcami z całego świata:

"Xbox Game Pass dla komputerów PC da graczom nieograniczony dostęp do kuratorowanej biblioteki ponad 100 wysokiej jakości gier PC na Windows 10, od znanych twórców i wydawców gier PC, takich jak Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive, SEGA i innych. Podobnie jak w przypadku konsoli, naszym zamiarem jest włączenie nowych gier z Xbox Game Studios do Xbox Game Pass na komputery PC tego samego dnia, co ich globalne wydanie, w tym tytuły z nowo nabytych studiów, takich jak Obsidian i inXile. Współpracujemy z ponad 75 programistami i wydawcami w celu udostępnienia treści na komputery PC w serwisie i zapewnimy, że biblioteka pozostanie pełna wspaniałych tytułów komputerowych z różnych gatunków, a nowe gry będą dodawane co miesiąc."

Microsoft stawia na cross-play i cross-network na Windows 10 oraz konsolach, więc z tego powodu wszystkie pozycje kreowane przez Xbox Game Studios będą dostępne w „wielu sklepach”. Amerykanie zamierzają w pełni wspierać Steam i oferować na tej platformie swoje kolejne tytuły:

„Nowe platformy dystrybucji gier Xbox Game Studios: Gry z katalogu Xbox Game Pass PC będą dostępne w dniu premiery w większej liczbie sklepów. Halo: The Master Chief Collection, Gears 5, gry Age of Empires I, II i III w edycjach Definitive Edition oraz przyszłe tytuły własne Microsoft dołączą do ponad 20 gier Xbox Game Studios dostępnych już na platformie Steam.”

Microsoft stawia na jedną społeczność 

To nie koniec pozytywnych informacji – Microsoft zapewni wsparcie dla produkcji Win32 na Windows 10 oraz Sklepie Microsoft. Pozwoli to deweloperom oraz graczom na dostosowywanie treści i kontrolę nad ustawieniami gier. Amerykanie podkreślają, że stawiają na stworzenie jednej, wielkiej społeczności: 

Chcemy połączyć graczy, aby stworzyć wspólną społeczność niezależnie od miejsca, w które grają, więc naszym zamiarem jest, aby nowe tytuły Xbox Game Studios zawierały takie funkcje, jak czat głosowy i tekstowy, LFG, listy przyjaciół i crossplay na komputerach PC i konsolach.  W systemie Windows 10 funkcjonalność tę znajdziesz w pasku gry Xbox, który będziemy dalej rozwijać i rozszerzać.

Phil Spencer – szef marki Xbox – na koniec zaprosił graczy PC do oglądania konferencji Amerykanów na tegorocznym E3. To podczas tego wydarzenia powinniśmy otrzymać ostateczne konkrety dotyczące daty wprowadzenia usługi, czy też listę gier.

Warto spojrzeć:

Xbox Game Pass PC

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper