Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.05.2019 20:43
Akira od Taika Waititi z datą premiery
946V

Akira. Poznaliśmy datę premiery filmu

Warner Bros. wreszcie podało datę zapowiadanego od dawna filmu aktorskiego Akira. Wygląda na to, że produkcja powalczy na premierę z czwartą częścią przygód Johna Wicka. 

Rok temu twórcy filmowej Akiry potwierdzili oficjalnie, że nie będzie ona adaptacją słynnego anime, a ekranizacją mangi. Warner Bros. posiada prawa do aktorskiej wersji Akiry od 2002 roku i wygląda na to, że prace wreszcie zmierzają ku końcowi!

Aktorski Akira nie będzie nową wersją anime

Premiera filmu będzie miała miejsce 21 maja 2021 roku, więc w ten sam dzień, co zapowiedziany kilka dni temu John Wick 4. Wygląda na to, że obie produkcje powalczą ze sobą o widzów w pierwszych dniach po premierze. 

Akira, w swojej pierwotnej, mangowej postaci, powstała w 1982 roku. Za stworzenie serii odpowiada Katsuhiro Otomo, który ujawniał kolejne rozdziały aż do 1990. Komiks doczekał się animowanej adaptacji w 1988 roku i bardzo szybko obrósł mianem kultu. Anime pomogło rozsławić tę część japońskiej popkultury na całym świecie i w dużym stopniu przyczyniło się do jej popularyzacji

Aktorska produkcja od kilkunastu lat przeżywa wzloty i upadki. Blisko nagrania była w 2012 roku, gdy w głównej roli obsadzony miał zostać Garrett Hedlund. Po czasie plan odłożono na półkę, a zamerykanizowana wersja filmu nigdy nie ujrzała światła dziennego. 

Fani serii wierzą, że Taiki Waititi da im to, czego oczekują. Już jakiś czas temu zapowiedziano, że w głównych rolach osadzeni zostaną azjatyccy aktorzy, aby jak najlepiej oddać ducha oryginału. 

 

Źródło: https://www.theverge.com/2019/5/24/18638777/akira-live-action-taika-waititi-thor-ragnarok-warner-bros-release-date

Tagi: akira Taiki Waititi Warner Bros.

Nie przegap