Jakub Barwiak Jakub Barwiak 10.04.2018 20:44
Aktorski Akira nie będzie nową wersją anime
388V

Aktorski Akira nie będzie nową wersją anime

Prace nad aktorskim Akirą są wciąż w mocno wstępnej fazie, wiemy już jednak, iż film ma być adaptacją mangi, nie anime.

Taika Waititi – reżyser m.in. Thor: Ragnarok – zdradził, iż wciąż pracuje nad aktorską wersją Akiry. Akcja zarówno mangi jak i anime toczy się w dystopijnej wersji Tokio. Głównym bohaterem jest przywódca motocyklowego gangu, który próbuje uratować swojego przyjaciela z rąk wojskowych, którzy pojmali go tuż po tym jak obudziły się w nim telekinetyczne moce.

Toy Story 4 z potwierdzoną datą premiery

Waititi jest najświeższym nazwiskiem, któremu przypadło zadanie stworzenie aktorskiej wersji Akiry. W wywiadzie dla magazynu Dazen, zdradził kilka faktów z postępów prac nad tym projektem. Film jest w mocno wczesnej fazie rozwoju, Waititi podkreślił jednak, iż skupia się na adaptowaniu mangi, nie anime.

Tak naprawdę to nie zacząłem jeszcze prac na poważnie. Jednak to co chcę naprawdę, to zaadaptować książki, ponieważ wiele osób mówi: Nie dotykaj tego filmu. Jednak nie chcę zrobić remake filmu, chce wrócić do książek. Wiele osób wariuje ponieważ nie czytało książek, a mamy tu sześć wielkich, przez które trzeba przebrnąć. To takie bogate, anime Akira to jeden z moich ulubionych filmów, moja mama zabrała mnie na niego gdy miałem 13 lat, zmienił on moje życie.

Akira to jedno z najbardziej przełomowych anime, które pomogło wypromować japońską animację na zachodzie. Warner Bros. posiada prawa do aktorskiej wersji Akiry od 2002 roku, jednak od tego czasu nie jest w stanie stworzyć tego obrazu. Wielu reżyserów było zaangażowanych w ten projekt, zmieniano również budżet widowiska i jego koncepcje. Być może to Waititi będzie osobą, która w końcu doprowadzi prace nad aktorskim Akirą do końca.

Źródło: https://screenrant.com/taika-waititi-live-action-akira-movie/

Tagi: akira Taika Waititi warner bros