Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2019 15:45
Dying Light 2
1275V

Dying Light 2 może trafić na nową generację? Techland przygotowuje niespodziankę dla Nintendo Switcha

Dying Light 2 na pewno zadebiutuje jeszcze na konsolach aktualnej generacji, ale Techland musi patrzeć w przyszłość. Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że firma rozważa przeskoczenie na next-geny, ale pierwszy raz otrzymaliśmy w tym temacie wyraźny sygnał od przedstawiciela studia.

Techland pojawi się na tegorocznym E3 i możemy w tej sytuacji liczyć na prezentację rozgrywki z nowym zwiastunem. Czy poznamy także datę premiery? Polacy nie mogą już za długo czekać z zaoferowaniem gry. 

Dying Light 2 zaoferuje zawartość równą kilku grom

Dying Light 2 na (prawie) wszystkich platformach

Dying Light 2 będzie wyjątkowo dużym tytułem, ponieważ Techland postanowił znacząco podkręcić zabawę oferując bardziej rozbudowaną rozgrywkę, żyjący świat oraz całość jest dopełniona przez mocną fabułę. Twórcy są w pewien sposób ograniczani przez technologię i właśnie w sprawie platform wypowiedział się Paweł Rohleder (dyrektor techniczny), który nie ukrywa znaczących różnic w oprawie:

„To bardzo ciekawy temat [redaktor zapytał dewelopera o różnice w platformach -red.]. Ponieważ w tej chwili istnieje ogromna luka na pięć-sześć lat pomiędzy konsolami, aktualną wersją konsol, a komputerami PC. I jeszcze co pół roku pojawia się nowa generacja kart graficznych. Ogólnie rzecz biorąc chcemy wspierać szeroką gamę systemów, w tym komputery klasy high-end z implementacjami RTX. Z drugiej strony, tworzymy grę również dla obecnej wersji konsol. Xbox One X i PS4 Pro jest gdzieś w środku. Tak, więc na pewno będzie to, w jakiś sposób ulepszone, ale na high-endowych PC pojawią się jeszcze lepsze ulepszenia. Chcemy więc dać to samo doświadczenie, ale może trochę lepsze wrażenia wizualne, jeśli ktoś ma sprzęt z lepszymi możliwościami. I jest to również jedno z największych wyzwań, z którymi teraz zmagamy się, jak stworzyć grę, która wygląda dobrze na różnych urządzeniach. A także myślimy o przyszłych platformach.”

Techland patrzy w przyszłość i pewnie już posiada konkretne informacje dotyczące nowego PlayStation oraz kolejnego Xboksa, więc możemy mieć nadzieję, że w przyszłości nawet na konsolach otrzymamy dostęp do dopieszczonego Dying Light 2.

Niespodzianka dla Nintendo Switcha

Rohleder wspomniał także, że Techland prowadzi badania w temacie ray tracingu oraz DLSS, ale nie możemy liczyć na wersję przeznaczoną dla Nintendo Switcha. Mimo wszystko posiadacze konsoli Big N mogą szykować się na... Niespodziankę.

„Silnik nie obsługuje przełącznika Nintendo Switch. Skupiamy się na zawartości AAA. Ale mogę powiedzieć, że później w tym roku możemy mieć niespodziankę dla Nintendo Switcha. Nie mogę powiedzieć więcej.”

Specjalna wersja gry? A może port Dying Light? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale dobrze, że Techland nie zapomina o dodatkowych graczach.

Co warto przeczytać? 

Źródło: https://wccftech.com/techlands-pawel-rohleder-on-experimenting-with-ray-tracing-and-nvidia-dlss-in-dying-light-2-dx12-implementation-more

Tagi: Dying Light 2 PlayStation 5 ray tracing RTX Techland xbox scarlett