PSX Extreme 262 już w sprzedaży

News
1882V
PSX Extreme 262 już w sprzedaży
redakcja | 29.05.2019, 00:10

W sprzedaży dostępny jest czerwcowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu dla każdego coś dobrego :). Na fanów Borderlands 3 czeka playtest, entuzjaści VR poczytają o tym, co aktualnie dzieje się w tej technologii, a sympatycy polskich gier dostają raport o aktualnej sytuacji na rodzimym rynku wraz z playtestami kilku nadchodzących produkcji. A o dopiero początek! Recenzje m.in. RAGE 2, Layers of Fear 2 i A Plague Tale: Innocence, w publicystyce elektrownie atomowe, Sonic i gry osadzone w Miami, a w retro Silent Hill i Ridge Racer. Przyjemnej lektury!

PSX Extreme 262 Borderlands 3

Roger: Microsoft na tegoroczne E3 szykuje potężne armaty. Zbliża się kolejna batalia, bo chyba nie macie wątpliwości, że obecna generacja dobiega końca. W cieniu tego wszystkiego powoli rozwija się rynek VR. PlayStation dzielnie okupuje fotel lidera. Zdajecie sobie sprawę, jak dużo gier na PS VR już się ukazało? O najlepszych produkcjach, nadchodzących hitach i procesie tworzenia piszemy w pierwszym temacie numeru. 

Drugi temat pochyla się na polską branżą, która z roku na rok wygląda coraz lepiej, zawstydzając znacznie lepiej rozwinięte kraje Europy. Przetestowaliśmy dla Was kilka nadchodzących hitów, jak Warsaw, Franko 2, Chernobylite, Liberated czy Project Downfall, napisaliśmy o największych gigantach i mniejszych tytułach, które zapowiadają się intrygująco. 

Dział recenzji w okresie wiosennym nie pęka w szwach, ale takie gry, jak RAGE 2, Layers of Fear 2, Team Sonic Racing czy niespodziewanie dobre A Plague Tale: Innocence znajdą amatorów. Mniejsza liczba recenzji nie oznacza, że nie czeka na Was ciekawa lektura. Odwiedziliśmy USA, aby ograć trzecią część Borderlands – Rozbo po powrocie jakoś dziwnie się uśmiecha. Z kolei niespecjalnie cieszył się Komodo, który testował Dreams, ekskluzywny tytuł Sony szykowany na PS4. Dlaczego? O tym w numerze. Publicystyka okołogrowa skupia się tym razem wokół czarnej śmierci, a więc jednej z największych epidemii w historii ludzkości, oraz reaktorów atomowych, których katastrofa mogłaby doprowadzić do scen rodem z RAGE 2. Piszemy też, w jakich pokręconych grach miała okazję występować maskotka Segi – Sonic, przyglądamy się smutnej historii serii Ridge Racer i odkrywamy mroczne tajemnice potworów z Silent Hill, za powstaniem których kryją się zaskakujące i przerażające inspiracje. Zabierzemy Was też do kultowego tak w serialach, filmach, jak i grach Miami lat 80., gdzie królowały seks i narkotyki, oraz przyjrzymy się, jaki wyniszczający wpływ na stan psychiczny deweloperów mają brutalne gry. Na koniec oddaje głos prezesowi ADVERTIGO, dla którego jest to ostatni numer w roli wydawcy. 

Leszek: Równo 8 lat temu zostałem wydawcą PSX Extreme. Przez ten czas wydarzyło się wiele na rynku prasy dla graczy – przestały się ukazywać NEO+, Playbox i inne tytuły, a PSX Extreme wciąż trwa, mimo różnych burz i zakrętów. Nadszedł jednak czas na zmiany.

Ten numer jest ostatnim wydanym przez ADVERTIGO. Od kolejnego miesiąca pieczę nad pismem przejmie Robert „Łapusz” Łapiński. Myślę, że Szmatławiec nie mógł trafić w lepsze ręce. Dla Was, Czytelników, zmiana wydawcy będzie praktycznie niezauważalna. Rolę rednacza dalej będzie pełnił Roger, a skład redakcji pozostanie bez zmian.

Chcę serdecznie podziękować za te lata współpracy przede wszystkim Rogerowi, Butcherowi, Perezowi oraz Romkowi i oczywiście całej ekipie zgRedów. Ale szczególne podziękowania należą się Wam – Czytelnikom. Bez Was to co robimy, nie miałoby sensu. Dzięki za wszystkie opinie, komentarze, pochwały (i nie tylko), które do nas przesyłacie. One zawsze dawały mi wiarę, że to co robimy, jest dla Was cenne. Dzięki!

Borderlands 3

Polskie gry

Przemoc w grach

Miami

Sonic

Ridge Racer

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Granie w wirtualu
Polskie gry 

CO NOWEGO

MediEvil
Tom Clancy’s  Ghost Recon Breakpoint
Super Mario Maker 2
Testy padów Nacon

PLAYTESTY

Borderlands 3
Dreams

RECENZJE

A Plague Tale: Innocence  
Akane
American Fugitive
Darkwood
Fade to Silence  
Giga Wrecker Alt
Katana ZERO
Lapix x Labyrinth
Layers of Fear 2  
Lovecraft’s Untold Stories   
Power Rangers: Battle for the Grid
RAGE 2
Shakedown: Hawaii
Sniper Elite V2 Remastered  
SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech
Super Mario Odyssey (VR)
Team Sonic Racing  
The Fate of Atlantis   
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (VR)
Truberbrook   
VA-11 Hall-A
World of Warships
Rewizja – Warframe 

HARDKOR

Elektrownie atomowe
Czarna śmierć
Sonic eksperymentator
Zespół stresu deweloperskiego
Miami – plaże, dragi i seks

RETRO

Gry, które ukształtowały Kaliego
Silent Hill – potworna symbolika
Ridge Racer – u zarania arcade’owych wyścigów 

FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Z dziennika gracza [Dżujo]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Region Filmowy
Comix Zone – recenzje
Comix Zone – wywiad z Stanem Sakaim
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru czerwcowego wysłaliśmy w poniedziałek, 27 maja. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Kup numer w formie papierowej lub w formacie PDF

E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.

Źródło: własne

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper