Playdate to innowacyjny handheld. Producent chce zaskakiwać graczy i zapewnić „sezony gier”

Technologie
1885V
Playdate to innowacyjny handheld. Producent chce zaskakiwać graczy i zapewnić „sezony gier”
Wojciech Gruszczyk | 23.05.2019, 09:42

Na rynku urządzeń przenośnych widzimy pewną stagnację, którą od czasu do czasu przełamuje wyłącznie Nintendo. Na szczęście istnieją producenci z ciekawą wizją i jedną z takich firm jest Panic. To właśnie inżynierowie z tej korporacji rozwijają Playdate, które może pozytywnie zaskoczyć.

Playdate trafi na półki sklepowe w przyszłym roku, ale nie jest to normalna konsola przenośna. Twórcy zapewnią drobne urządzenie (74 × 76 × 9mm, z 2,7-calowym czarno-białym wyświetlaczem), które zapewni nam 12 tygodni niezapomnianych wrażeń.

PlayStation Vita umarła. Definitywny koniec produkcji konsoli

Na Playdate nie włączymy GTA 5, Wiedźmina 3, czy też Uncharted 4. Twórcy stawiają na „zupełnie nowe doświadczenia”, które zostaną przygotowane przez znanych, niezależnych deweloperów. Klient w cenie 149 dolarów otrzyma sprzęt i 12 tajemniczych gier.


„Chcielibyśmy utrzymać je w tajemnicy, dopóki nie pojawią się na Twoim Playdate. Chcemy Cię zaskoczyć. Niektóre są krótkie, niektóre długie, niektóre eksperymentalne, inne tradycyjne. Wszystkie są zabawne. Kiedy Twój Playdate zaświeci się z zupełnie nową dostawą gry, mamy nadzieję, że nie będziesz mógł się doczekać, by rozpakować prezent”.

W dniu premiery Playdate będzie zawierać jeden tytuł, a nowe pozycje wpadną na platformę w każdym kolejnym tygodniu. W ten sposób „sezon” będzie trwał 12 tygodni, po których zainteresowani otrzymają całą kolekcję. Autorzy rozważają stworzenie następnych produkcji, ale wszystko zależy od wyników sprzętu.

Playdate jest wyposażone w Wi-Fi, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe i port USB-C do ładowania, a gry będą przygotowane przez znanych deweloperów, między innymi: Keita Takahashi (Katamari Damacy), Zach Gage (SpellTower), Bennett Foddy (QWOP) i Shaun Inman (The Last Rocket). Pewną ciekawostką Playdate jest korbka, która znalazła się na prawej ścianie i służy do rozgrywki...

Jest to bez wątpienia ciekawa koncepcja, ale czy zostanie dobrze przyjęta przez graczy? Trudno powiedzieć, ale bez wątpienia jest to pewien powiew świeżości, którego na naszym rynku brakuje.

Więcej o przenośnych konsolach znajdziecie tutaj:

Źródło: https://play.date/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych