Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2019 20:53
Apple wkracza na rynek gier dzięki ipod touch
1590V

Apple wkracza na rynek gier? iPod Touch może stać się konsolą

Na rynku konsol przenośnych dominuje Nintendo Switch, jednak bardzo możliwe, że Apple zamierza rzucić rękawice japońskiej korporacji. Firma złożyła wniosek o zmianę znaku towarowego, który może zwiastować wkroczenie korporacji na rynek gier.

Nie jest to aktualnie oficjalna wiadomość, ale najwidoczniej Apple zamierza zawalczyć o graczy. Firma już wcześniej na swoich wewnętrznych imprezach pokazywała ciekawe tytuły – między innymi Super Mario Run oraz The Elder Scrolls: Blades – ale bardzo możliwe, że były to pierwsze zajawki czegoś znacznie większego.

iPhone 11 ma zaoferować aż trzy aparaty

W Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się wniosek Apple, które postanowiło zmienić informacje dotyczące iPoda Touch – teraz sprzęt ma być „Ręcznym urządzeniem do gier elektronicznych” i „Konsolą przenośną” (Handheld game consoles).

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że przecież już wcześniejsze modele iPodów, iPhonów czy też iPadów pozwalały bez najmniejszego problemu ogrywać tytuły wrzucone na App Store, jednak firma dopiero teraz postanowiła zmienić znak towarowy.

Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski dotyczące nowego iPoda Touch – urządzenie nowej generacji może być po prostu sprzedawane jako przenośna konsola. Jeśli ta sytuacja zostanie potwierdzona, to możemy przypuszczać, że firma w kolejnych latach będzie chciała skupić się na grach.

W Sieci nie brakuje domysłów, według których Apple zamierza w kolejnych latach oferować swoją „konsolę”, która skorzysta ze wszystkich dobroci firmy. W zasadzie korporacja powinna bez najmniejszego problemu znaleźć  pieniądze na własne produkcje... Jak sądzicie – jest to dobry kierunek dla Apple?

Źródło: https://gamingbolt.com/ipod-touch-may-be-getting-rebranded-into-gaming-device-rumor

Tagi: Apple handheld ipod touch