SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2019 10:09
Gothic Piranha Bytes
990V

THQ Nordic kupuje twórcow Gothica

THQ Nordic nie zwalnia z zakupami. Chwilę po publikacji raportu finansowego ogłoszono zakup kolejnego studia. Tym razem postawiono na ekipę odpowiedzialną m.in. za serię Gothic, Risen czy ELEX - Piranha Bytes.

THQ Nordic kolejny kwartał z rzędu notuje dobre wyniki finansowe, co przekuwane jest w kolejne nabytki do portfolio. Tym razem nie nabyto zapomnianego studia lub marek dawno porzuconych. Piranha Bytes może nie jest najpopularniejszą ekipą na świecie, ale w Polsce grono wiernych fanów ma.

Darksiders 2: Deathinitive Edition w końcu ze wsparciem 4K na Xbox One X

Lars Wingefors cieszy się z zakupu jednego z najbardziej popularnych studiów niemieckich, które w swoim portfolio ma rozpoznawalne w Europie marki. Seria Gothic, w mniejszym wypadku Risen czy ostatnio wydany ELEX sprzedały się dobrze, a w przypadku Gothiców - gry obrosły kultem.

Piranha Bytes nie zdradziło, ile THQ Nordic zapłacił za nich, wystosowano jedynie komunikat, w którym ujawniono, że mowa kwocie podobnej do tego, co zarządzający zgarnęliby przez najbliższe 3 lata z wpływów gry, która powstaje. THQ Nordic znane jest z dawania wolnej ręki swoim ekipom i w Piranha Bytes nie zajdą żadne zmiany. CEO nadal pozostanie Michael Ruve, a za gry odpowiadać będzie Bjorn Pankratz.

Nad czym pracuje Piranha Bytes? Oficjalnie nie wiadomo. Po tym ruchu możemy być pewni, że na brak budżetu i spokoju w dewelopingu nie będą narzekać.

Źródło: https://news.cision.com/thq-nordic-ab/r/thq-nordic-acquires-legendary-game-studio-piranha-bytes,c2822078

Tagi: piranha bytes THQ Nordic