Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2019 09:04
Assassins Creed 1
4568V

Assassin's Creed zainspirowało Francuza do stworzenia broni. Mężczyzna chciał pomagać policji

Francuska policja natrafiła na mężczyznę, który zdecydowanie za długo grał w Assassin's Creed. Facet w domowym zaciszu stworzył działające ukryte ostrza i chciał pomagać funkcjonariuszom podczas jednej z demonstracji.

27-letni Francuz wpadł na dość nietypowy pomysł. Postanowił w domowym zaciszu stworzyć ukryte ostrza, przebrać się w czarny strój, ubrać maskę i wyruszyć na jedną z demonstracji. Mężczyzna nie pomyślał, że może zostać odebrany przez funkcjonariuszy jako potencjalne zagrożenie.

Ubisoft szykuje 4 duże premiery do końca roku finansowego

Pewnie doskonale znacie temat – we Francji od wielu miesięcy trwają liczne protesty mieszkańców. Tak zwany „Ruch żółtych kamizelek” demonstruje, by pokazać swoje niezadowolenie ciągle rosnącymi kosztami życia.

Na jedną z takich demonstracji trafił Thomas G., który od razu nie spodobał się policjantom – facet przyglądał się tłumowi, był przebrany, nie pokazywał twarzy i w dodatku... Zaczął uciekać, gdy mundurowi zaczęli się do niego zbliżać. Facet nie odebrał nauk od samego Ezio Auditore, nie potrafił wspinać się po dachach i tym samym efektownie uciekać, więc został szybko schwytany.

Krótka rewizja pozwoliła odnaleźć dwa ukryte ostrza, które bez problemu mogły wysunąć się i zaatakować potencjalną ofiarę. Mężczyzna przybrał ciekawą linię obrony – powiedział, że jest „fanem policji i organów ścigania” i poszedł na demonstrację jako „strażnik”. Chciał pomagać w tłumieniu zamieszek. Warto zaznaczyć, że samym raporcie policji nie pojawia się nazwa „Assassin's Creed”, ale raczej nie trudno połączyć uniwersum Ubisoftu z ukrytym ostrzem.

Piwo_HD, dzięki za info!

Więcej o serii Assassin's Creed:

Assassins Creed francja broń

Assassins Creed francja broń 2

Źródło: https://gamerant.com/assassins-creed-hidden-blades-arrest/

Tagi: assassin's creed ciekawe Francja