Ubisoft szykuje 4 duże premiery do końca roku finansowego

Gry
2308V
Ubisoft szykuje 4 duże premiery do końca roku finansowego
Wojciech Gruszczyk | 15.05.2019, 18:50

Francuska korporacja potwierdziła ogromne plany dotyczące kolejnych miesięcy. Gracze mogą oczekiwać nie tylko Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, ponieważ firma przygotowuje się na dodatkowe trzy premiery. To będzie niezwykle mocny rok dla Ubisoftu.

Kilka minut temu miałem okazję potwierdzić opóźnienie Skull & Bones, a teraz Francuzi przedstawili swój raport finansowy. W przypadku gier widzimy kilka ciekawych rekordów – dla przykładu w Rainbow Six Siege zagrało już 45 mln graczy (+40% względem tego samego okresu ubiegłego roku). Ubisoft we wszystkich tytułach posiada bazę ponad 100 mln aktywnych graczy na konsolach oraz komputerach. 10 lat temu Ubisoft zatrudniał 5000 osób, a teraz w firmie pracuje 15 000 pracowników.

Skull & Bones ponownie opóźnione. Gra nie pojawi się na E3!

Ubisoft i 4 gry AAA

Ubisoft opóźnił premierę Skull & Bone, ale nie oznacza to, że firma nie szykuje ciekawych gier... Do 31 marca 2020 roku na rynku pojawią się aż cztery produkcje AAA, które zostaną wydane przez francuską korporację. Jednym z tytułów jest oczywiście Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, który trafi na rynek 4 października.

Co z pozostałymi tytułami? Wszystkie gry zostaną ujawnione „wkrótce”, więc możemy liczyć na większe prezentacje podczas E3. W Sieci od pewnego czasu pojawiają się plotki o Watch Dogs 3, jednak trudno przewidzieć kolejne kroki korporacji. Znamy także sporo szczegółów dotyczących Assassin's Creed Ragnarok, ale jak wiadomo tytuł ma trafić na rynek dopiero w 2020 roku. Ubisoft podkreślił, że każdy tytuł prezentuje unikalny gatunek i zaoferuje unikalne doświadczenie.

Warto podkreślić – gry mają trafić w czwartym kwartale roku finansowego, więc premiery odbędą się od 1 stycznia 2020 roku do 31 marca 2020 roku. Prawdopodobnie na tej liście nie pojawi się nowy Just Dance, ponieważ  Francuzi nie określają tytułu jako typowe AAA i nie wrzucają do podobnych zestawień. 

Ubisoft raport finansowy 2019 1

Ubisoft - pozostałe gry

Ubisoft potwierdził także, że Tom Clancy's The Division 2 nie spełniło oczekiwań na konsolach, jednak gra poradziła sobie wyjątkowo dobrze na PC – zaliczając 10 razy lepszą sprzedaż od pierwszej odsłony. Far Cry 5, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz Assassin's Creed: Odyssey osiągnęły rekordowe poziomy zaangażowania.

Ubisoft w raporcie podkreśla rekordowe wyniki w roku podatkowym 2018/2019 – firma odnotowała 2,03 mld euro (rezerwacja netto) i stanowi to 17,1% wzrost według tego samego okresu ubiegłego roku. Ponownie świetnie poradził sobie „powracający katalog”, czyli wcześniej wydane tytuły, ponieważ te gry wygenerowały 56,5% wszystkich rezultatów (47,6% w tym samym okresie poprzedniego roku). Cyfrowa dystrybucja stanowiła 69% całej sprzedaży Ubisoftu w roku fiskalnym 2019 (58% w tym samym okresie poprzedniego roku).

Ubisoft raport finansowy 2019 2

Źródło: Ubisoft

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper