SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2019 12:29
Epic Games Store logo
1668V

Epic Games Store blokuje konto, gdy gracz kupuje za szybko i za dużo gier

„Uwaga! Uwaga! To nie są ćwiczenia! Nie kupujcie za szybko gier w sklepie Epic Games, bo Wasze konta zostaną zablokowane” - takie ostrzeżenie powinno pojawić się na witrynie Epic Games. Firma niestety nie wpadła na ten pomysł i zaczęła banować klientów.

Epic Games prowadzi pierwszą promocję w Epic Games Store zatytułowaną Epic Mega Sale, ale włodarze platformy nie przemyśleli kolejnej sytuacji. Firma postanowiła banować najbardziej aktywnych klientów.

Borderlands 3 całkowicie zniknęło ze sklepu Epic Games

Patrick Boivin jest jednym ze streamerów, który postanowił skorzystać z Epic Mega Sale i zdobyć kilka gier w lepszych cenach. Gracz wpadł na sporą ścianę i postanowił przedstawić szczegóły – mężczyzna kupił kilka gier w krótkim odstępie czasu i jego konto zostało zablokowane, uniemożliwiając mu dokonywanie przyszłych zakupów.

„Więc mogę potwierdzić, że kupno 5 gier (od 5 dolców do 50) w sklepie Epic Store sprawiło, że moje konto zostało oznaczone jako potencjalne oszustwo.”

Jest to oczywiście walka z nadużyciami finansowymi, jednak należy zaznaczyć, że Epic Games wciąż nie wprowadziło „koszyka na zakupy”, do którego moglibyśmy wrzucić zainteresowane produkty i następnie szybko je kupić.

Nick Chester z Epic Games potwierdził, że nie był to błąd... Platforma w taki sposób walczy z oszustami:

„Było to wynikiem naszych agresywnych przepisów dotyczących oszustw. Jeśli gracze natrafią na ten problem, powinni skontaktować się z działem pomocy technicznej, abyśmy mogli przeprowadzić dochodzenie.”

Reasumując: chcesz wydać pieniądze w nowym sklepie, jesteś zainteresowany większą liczbą tytułów, dokonujesz zakupów, Twoje konto zostaje zablokowane, a następnie musisz prosić pracowników Epic Games, by „przeprowadzili dochodzenie” i odblokowali konto.

Polecamy:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/05/21/epic-games-store-account-block-for-buying-too-many-games-quickly/

Tagi: epic games epic games store