Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2019 09:31
George R.R. Martin From Software
1456V

From Software i twórca Gry o tron! George R.R. Martin potwierdza konsultacje w sprawie gry z Japonii

W marcu pojawił się niezwykle interesujący przeciek dotyczący współpracy From Software z twórcą Gry o tron. Teraz temat powrócił, bo George R.R. Martin przyznał, że prowadził konsultacje z deweloperami z Japonii.

Marcowy przeciek wyglądał fantastycznie, ale pewnie tylko nieliczni wierzyli, że George R.R. Martin zdecydował się na współpracę z From Software. Teraz pisarz sam wspomniał o nowej przygodzie na blogu.

From Software i George R.R. Martin mają pracować nad nową grą. Wspólny projekt twórców Gry o Tron i Dark Souls

„A ja? Wciąż tu jestem i nadal jestem zajęty. Jako producent, mam pięć występów w HBO (niektóre nie mają nic wspólnego ze światem Westeros), dwa w Hulu, jeden w History Channel. Jestem zaangażowany w wiele projektów fabularnych, niektóre oparte na moich własnych historiach i książkach, kolejne na materiałach stworzonych przez innych. Są takie krótkie filmy, które mam nadzieję nakręcić, adaptacje klasycznych historii jednego z najbardziej błyskotliwych, dziwacznych i oryginalnych pisarzy, jakich nasz gatunek kiedykolwiek stworzył. Konsultowałem się w sprawie gry wideo z Japonii. I jeszcze Meow Wolf....”

Jak widać pisarz jest niezwykle zapracowany, ale warto zwrócić uwagę na te „konsultacje”. Zdaniem ostatnich doniesień, From Software od ponad trzech lat rozwija zupełnie nowe IP, którego jednym ze scenarzystów jest właśnie George R.R. Martin.

Redakcja Gematsu postanowiła poruszyć temat u swoich informatorów i osoba z From Software potwierdziła współpracę z „GR” - tak jest określany w zespole Martin. Japończycy mają kreować wielki, otwarty świat, po którym gracze będą podróżować i otrzymają szansę podbijania kolejnych królestw. Zabicie dowódcy pozwoli nam przejąć jego moc i tym samym nasz protagonista stanie się silniejszy.

Szczegóły gry mają nadejść już na E3 2019. Wydawcą zostało Bandai Namco i prezentacja tajnego projektu odbędzie się podobno podczas konferencji Microsoftu.

Polecamy:

Źródło: https://gematsu.com/2019/05/george-rr-martin-ive-consulted-on-a-video-game-out-of-japan

Tagi: e3 e3 2019 From Software George R.R. Martin

Nie przegap