Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.05.2019 20:43
Borderlands 3
2639V

Chory na raka fan otrzyma Borderlands 3 kilka miesięcy przed premierą

Borderlands 3 trafi na rynek 13 września 2019 r. Dla niektórych osób to jednak zbyt odległa data.

Jeden z fanów marki Borderlands wyznał na Reddit, że zmaga się z zaawansowaną formą nowotworu żołądka i wątroby. Lekarze w czerwcu 2018 roku dawali 27-letniemu Trevorowi Eastmanowi tylko ok. 12 miesięcy życia. Gracz zapytał, czy ktoś mógłby mu pomóc w szybszym dotarciu do Borderlands 3, bo zostało mu już niewiele czasu przed nieuniknioną śmiercią.

Borderlands 3 zniknęło ze sklepu Epic Games

Sprawa Trevora, który udokumentował na Reddit swoją chorobę, poruszyła pracowników studia Gearbox. Do chłopaka odezwał się sam Randy Pitchford, który zapewnił Eastmana, że osobiście odwiedzi go na początku czerwca jeden z pracowników zespołu, który dostarczy mu wczesną wersję Borderlands 3.

Trzeba przyznać, że jest to piękny gest ze strony Gearbox Software. Wcześniej m.in. na podobne wyrazy dobrej woli decydował się wydawca Star Wars, który zapraszał na prywatne, przedpremierowe projekcje ostatnich Gwiezdnych Wojen osoby terminalnie chore.

Borderlands 3 trafi do sprzedaży na XOne, PS4 i PC już 13 września. Tytuł będzie w wersji pecetowej exclusivem w Epic Games Store przez okres 6 miesięcy.

Więcej o serii Borderlands:

Źródło: https://www.dualshockers.com/terminal-cancer-patient-is-getting-to-play-borderlands-3-early/

Tagi: 2K Games borderlands Borderlands 3 Gearbox Software randy pitchford