Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2019 09:48
Iron Man Avengers: Endgame
2192V

Avengers: Endgame coraz bliżej Avatara. Wkrótce padnie rekord

Najnowsze wyniki Box Office potwierdzają dobre zainteresowanie „Avengers: Endgame”. Produkcja z Marvel Cinematic Universe powinna już wkrótce zatopić „Avatara” i ustanowić nowy rekord.

Początkowe wyniki weekendu już wcześniej przedstawił Igor, ale teraz możemy podsumować wydarzenia z ostatnich dni. „Avatar” nadal jest najbardziej dochodowym filmem w historii, jednak „Avengers: Endgame” zbliża się do upragnionego złota.

Gra o Tron 8 – recenzja 6 odcinka. Rzeczy, które robimy z miłości

„Avengers: Endgame” został w ubiegły weekend pokonany przez „John Wick 3”, który zanotował bardzo dobry start osiągając 149 mln dolarów. Produkcja oczywiście nie może się równać z pierwszym weekendem wspomnianego filmu Marvela, jednak i tak jest to bardzo dobry początek.

Wracając jednak do „Avengers: Endgame” - film zdobył już 771 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie i tym samym przeskoczył „Avatara”. Mimo to warto podkreślić, że nadal najbardziej dochodową opowieścią w tym zestawieniu jest „Star Wars: The Force Awakens” (937 mln dolarów).

Na całym świecie „Avengers: Endgame” wygenerowało już 2,614 mld dolarów, więc pozostało już tylko 174 mln dolarów do „Avatara” (2,788 mld dolarów). Nie brakuje jednak głosów znawców, którzy twierdzą, że Marvelowi zabraknie jednego porządnego weekendu, by przed zakończeniem kinowej emisji móc wskoczyć na tron.

Źródło: Box Office

Tagi: Avatar Avengers: Endgame box office