Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.05.2019 11:56
John Wick 3 zalicza świetny start. Avengers: Endgame coraz bliżej detronizacji Avatara
1806V

John Wick 3 zalicza świetny start. Avengers: Endgame coraz bliżej detronizacji Avatara

John Wick wyrasta na kolejną kultową serię kina akcji i z dumą może zostać postawiona obok największych klasyków sprzed lat. Najlepszy zabójca świata po raz trzeci już musi walczyć o życie i wypełnienie swojej zemsty, a jak wskazują pierwsze wyniki, film cieszy się dużym zainteresowaniem.

John Wick Chapter 3: Parabellum jest bez wątpienia najważniejszą kinową premierą maja, albowiem Lionsgate doskonale zadbał o odpowiednią promocję i nakręcanie hype'u na debiutujący właśnie film.

The Rain, sezon 2 – recenzja serialu. Marność nad marnościami

Pierwsze wyniki Box Office wskazują na to, że do piątku John Wick 3 zarobił już 22,67 mln dolarów w USA, a do końca weekendu może zgarnąć aż 56 mln dolców. Ponadto do wyniku dojdą jeszcze dochody z pozostałych 65 rynków, na których obecny jest kinowy przebój. Według portalu jest to największa premiera Lionsgate od czasów Zmierzchu i Igrzysk Śmierci.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe filmy, tutaj raczej nie ma zaskoczeń. Avengers: Koniec gry spadło na drugie miejsce zarabiając około 7,3 miliona w sam piątek na rynku USA, zaś Detektyw Pikachu depcze im po piętach zgarniając 6,2 mln zielonych banknocików. 

Co ciekawe do rekordu wszech czasów Avengersom zostało już całkiem niewiele - obecnie film ma wynik $2,542 miliarda, zaś królujący jeszcze Avatar $2,788 miliarda - różnica wynosi zatem zaledwie 246 milionów, a warto przypomnieć, że Endgame jest w kinach dopiero od miesiąca.

Warto zobaczyć:

Tagi: John Wick john wick 3 Lionsgate