Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.05.2019 16:09
Tom Clancy's The Division 2 raid
3330V

Nikt nie ukończył nowego raidu w The Division 2 na konsolach

Na pierwszy rajd w Tom Clancy's The Division 2 czekali najwytrwalsi fani produkcji Ubisoftu. Deweloperzy obiecali wymagającą misję i słowa dotrzymali. Na tyle, że konsolowi gracze mają ogromny problem z nową zawartością.

W ostatniej aktualizacji Tom Clancy's The Division 2 ekipa Massive dodała wyczekiwany pierwszy rajd dla ośmiu osób. Z racji jego poziomu trudności i skomplikowania, wyłączono w nim możliwość matchmakingu, czyli dobierania losowych graczy. Więc by zaliczyć wyzwanie, potrzebujemy zgranej, ośmioosobowej ekipy.

The Division Skoro świt w sprzedaży. Autor opowiada o książce

Okazuje się, że nawet to nie wystarcza. A przynajmniej nie na konsolach. Rajd w grze dostał tablicę wyników, na której można sprawdzić, ile zajęło śmiałkom zaliczenie go. Okazuje się, że zarówno na PS4, jak i Xboksie One, nikomu rajdu nie udało się zaliczyć.

Lepiej poradzili sobie grający na PC. Tutaj zajęło im to nieco ponad 5 godzin, co w porównaniu do innych loot shooterów jest dosyć krótkim czasem. Przypominamy, że niektóre rajdy w Destiny 2 zajmowały przynajmniej kilkanaście godzin, a ukończenie Last Wish zajęło 24 godziny.

W czym więc leży problem? Najłatwiej powiedzieć, że na PC po prostu precyzyjniej się steruje. Dla wprawnego gracza, połączenie myszki i klawiatury jest najdokładniejsze. Do tego trzeba wziąć pod uwagę naturę lootu w Tom Clancy's The Division 2. Na ten moment maksimum w grze to 500 poziom, więc odpada opcja grindu i przebicia tego limitu, radząc sobie z poziomem trudności w sposób łopatologiczny — zbierając mocniejszy sprzęt.

Grający wskazują, że bez odpowiednich modyfikacji na broni, zgrana ekipa może mieć nawet problem w ciągu pierwszych minut z grupami przeciwników, którym nic nie są w stanie zrobić. Co dalej? Albo deweloperzy spękają i zaczną ułatwiać raid, albo zostaną tam, gdzie są i raid będzie czekał na kolejnych smiałków.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/paultassi/2019/05/17/the-division-2s-raid-has-not-been-beaten-by-a-single-team-on-ps4-or-xbox-one/#12d8f03e631c

Tagi: PC playstation 4 Tom Clancy's The Division 2 Ubisoft Ubisoft Massive wideo xbox one