SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.05.2019 09:56
Capcom next-geny PS5
1537V

Capcom o next-genach: "mamy silnik przystosowany do nowych konsol"

Konsole nowej generacji nadciągają a Capcom twierdzi, że jest w pełni przygotowany do wyzwania.

Przejście do hardware'u nowej generacji zawsze niesie ze sobą podwyższenie kosztów produkcji gier dla wydawców i deweloperów. Capcom podkreśla jednak już teraz, że jest w pełni przygotowany na nowe wyzwania.

Darmowy okres z Monster Hunter World na PS4

Wszystko za sprawą silnika RE Engine, wykorzystanego już w ostatnich wydawnictwach z serii Resident Evil. Capcom podkreśla, że ta technologia została zbudowana od fundamentów z myślą o łatwym dopasowaniu jej do wymagań nowych konsol.

"Od najwcześniejszych faz budowania silnika RE Engine zachowywaliśmy zdolność dopasowania go do tworzenia gier na next-genach. Dlatego uważamy RE Engine za jedną z naszych największych przewag i element, który bardzo pomoże w tworzeniu tytułów nowej generacji" - powiedział przedstawiciel Capcomu na spotkaniu z inwestorami.

Z pewnością jako jeden z kluczowych wydawców m.in. dla Microsoftu (seria Dead Rising) Capcom został już wtajemniczony w next-genowe plany. Spodziewamy się, że Microsoft ujawni szerokiej publiczności swoją next-genową konsolę już w trakcie targów E3 2019, które odbywać się będą w dniach 11-14 czerwca 2019 r.

Warto w kontekście Capcomu przypomnieć, że do 20 maja można grać za darmo w Monster Hunter World.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/capcom-says-it-has-the-right-game-engine-for-next-/1100-6466982/

Tagi: Capcom Monster Hunter World next-geny ps5 re engine