Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2019 21:04
Far Cry 5 antagonista
1567V

Far Cry 5 to najlepiej sprzedająca się gra Ubisoftu na konsolach aktualnej generacji

Ubisoft potwierdził wielki sukces Far Cry 5. Gra osiągnęła fantastyczny wynik i to najchętniej kupowana produkcja francuskiej korporacji na PlayStation 4 i Xboksa One. Możemy mieć pewność, że firma szybko nie zrezygnuje z tego IP.

Ubisoft przedstawił dzisiaj raport finansowy i zarazem zapowiedział wrzucenie na rynek czterech nowych gier. Firma wciąż nie potwierdziła trzech tytułów, ale pełną prezentację propozycji zobaczymy na tegorocznym E3.

Ubisoft szykuje 4 duże premiery do końca roku finansowego

Far Cry 5 to najlepiej sprzedająca się gra Ubisoftu na konsolach aktualnej generacji pod względem egzemplarzy. Francuzi w przeciągu ostatnich lat zaoferowali kilka wielkich tytułów, jednak to pozycja z 2018 roku osiągnęła olbrzymi sukces.

Warto zaznaczyć, że Far Cry 5 w wyjątkowy sposób rozpoczął podbijanie rynku – opowieść trafiła na rynek 27 marca i nawet w tej sytuacji stała się najchętniej kupowaną pozycją miesiąca. Pod koniec 2018 roku przygoda związana z kultem „Bramy Edenu” została siódmą najlepiej sprzedającą się grą roku. W 2019 roku nadal nie brakuje chętnych, którzy sięgają po pudełka, a w dodatku według wydawcy marka zaliczyła „silny wzrost” zainteresowania.

To właśnie z tego powodu w ubiegłym roku powstało Ubisoft Berlin, które zostało oddelegowane wyłącznie do rozwijania historii z serii Far Cry. Aktualnie deweloperzy nie przedstawili swojego pierwszego tytułu.

Warto spojrzeć:

Źródło: Ubisoft

Tagi: Far Cry 5 Ubisoft