Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.05.2019 10:00
Final Fantasy Tactics Artwork
747V

Yasumi Matsuno myśli o nowej odsłonie Final Fantasy Tactics lub Tactics Ogre

Kontynuacja Final Fantasy Tactics i kolejna odsłona Tactics Ogre to mokry sen fanów japońskich gier RPG. Odpowiedzialny za nie Yasumi Matsuno udzielił nowego wywiadu, w którym nie wyklucza powrotu tych marek.

Yasumi Matsuno to ojciec serii Tactics Ogre, a także osoba, która stworzyła cały świat Ivalice wykorzystany, chociażby w Final Fantasy Tactics, Final Fantasy XII i Vagrant Story. Ostatnio Matsuno pomagał w napisaniu scenariusza do rajdów w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

Final Fantasy 7 Remake z zajawką na State of Play?

Matsuno udzielił długiego wywiadu dla Dengeki Online, w którym poruszone zostaje sporo różnych tematów. Nas w tym przypadku interesują gry. A ściślej — kontynuacje dawnych hitów Yasumiego Matsuno. Według tego, co mówi główny bohater rozmowy, coraz częściej po głowie chodzi mu stworzenie nowych odsłon znanych marek.

Jestem osobą, która zamiast rozpamiętywać, stara się robić non stop coś nowego. Ale gdy dochodzi się do takiego wieku, jaki mam aktualnie, zaczynają się problemy. Pytam sam siebie, ile zostało mi czasu w tworzeniu gier. I nie mówię tu o emeryturze, a o śmierci. Ostatnio chodzę na większą liczbę pogrzebów znajomych. To dało mi do myślenia, że otaczający nas czasy jest mocno ograniczony.

Fani na Twitterze często mnie pytają o moje gry, wysyłają prośby o kontynuowanie marki Tactics Ogre czy FFT. Gdy czytam takie wiadomości, cząstka mnie mówi mi, że powinienem wrócić do tych marek przed moją śmiercią.

W dalszej części rozmowy Matsuno zdradził, że historia w Final Fantasy Tactics jest zamknięta, a Ramza wraz z ekipą przeżył. Matsuno żałuje, że gdy był młodszy, miał pewne niedoskonałości w kończeniu historii i przedstawianiu tego, co sobie zaplanował.

Źródło: http://dengekionline.com/elem/000/001/911/1911654/

Tagi: Final Fantasy Tactics tactics ogre