Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2019 10:50
RE2
844V

Capcom chwali się wynikami. Świetna sprzedaż ostatnich hitów

Capcom potwierdza bardzo dobre rezultaty wygenerowane przez ostatnie produkcje. Firma może z uśmiechem przyglądać się wynikom, które pokazują jedno – gracze chętnie wrócili do marki Resident Evil oraz Devil May Cry.

Capcom ma w ostatnich miesiącach bardzo dobrą passę. Firma w ubiegłym roku wrzuciła na rynek Monster Hunter World, które zostało ciepło przyjęte przez graczy na całym świecie. Ostatnie hity Japończyków również zostały docenione.

Devil May Cry trafi na Nintendo Switch

Monster Hunter World to nadal największy sukces w historii Capcomu. Gra wciąż cieszy się dobrym zainteresowaniem i łączna sprzedaż produkcji na trzech platformach przekroczyła 12 mln egzemplarzy. Powrót Resident Evil 2 to zdaniem Japończyków „bardzo duży sukces” i firma potwierdziła wysłanie do sklepów ponad 4 mln pudełek. Natomiast Devil May Cry 5, który według wydawcy może pochwalić się uznaniem na Zachodzie, osiągnął 2 mln sztuk (wysyłka do sklepów).

W przypadku mniejszych premier nie otrzymaliśmy konkretnych liczb, jednak Monster Hunter Generations Ultimate na Nintendo Switch odnotował „solidną: sprzedaż na rynkach zachodnich, a Mega Man 11 i Street Fighter 30th Anniversary Collection również osiągnęły „dobre” wyniki.

W rezultacie sprzedaż netto za ubiegły rok wyniosła 82,982 mln jenów (wzrost o 11,9% w stosunku do poprzedniego roku obrotowego), a przychody operacyjne to dokładnie 23,315 mln jenów (wzrost o 22,0% w stosunku do poprzedniego roku obrotowego).

Capcom świętuje! ;)

Warto spojrzeć:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/05/capcom-resident-evil-2-devil-may-cry-5/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 Monster Hunter World Resident Evil 2

Nie przegap