SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.05.2019 18:48
Żołnierz Call of Duty
669V

Call of Duty. Wszystkie gry z serii sprzedały się już w 300 milionach kopii

Call of Duty to seria, którą skojarzy każdy, kto choć delikatnie zanurzył się w świat gier wideo. Najnowsze wyniki pokazują, że cały cykl osiągnął niebywały poziom sprzedażowy. 

Ostatnie spotkanie dotyczące kwartalnych wyników finansowych Activision było obfite w ciekawostki. Już wczoraj informowaliśmy Was o tym, że firma zagwarantowała zapowiedź tegorocznej odsłony Call of Duty jeszcze przed końcem czerwca. 

Call of Duty 2019 zostanie ogłoszone do końca czerwca

Jak się okazuje, nie jest to jedyna pozytywna informacja związana z cyklem uznanych strzelanin. Jak poinformował analityk Niko Partners, Daniel Ahmad, wszystkie gry z serii rozeszły się w nakładzie ponad 300 milionów kopii na całym świecie!

Pierwsza gra z cyklu Call of Duty zadebiutowała w 2003 roku i była dziełem studia Infinity Ward (tak samo będzie w przypadku tegorocznej odsłony). Od tamtej pory wydano 16 głównych odsłon, nad którymi pracowały naprzemiennie przede wszystkim trzy ekipy: Treyarch, Sledgehammer Games i wyżej wspomniane Infinity Ward

Dzięki osiągniętemu wynikowi CoD dołącza do bardzo małego i ekskluzywnego grona serii, którym udało się przekroczyć 300 milionów. Do takich należą między innymi: Super Mario, Pokemony i Sonic. 

Źródło: https://gamingbolt.com/call-of-duty-series-crosses-300-million-lifetime-sales

Tagi: Activision Call of Duty 2019 Infinity Ward