Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2019 17:08
Borderlands może trafić na Nintendo Switch
955V

Borderlands na Nintendo Switch? Randy Pitchford jest na tak

W swoim czasie nie brakowało plotek dotyczących przeniesienia serii Borderlands na Nintendo Switcha. Temat ucichł, ale okazuje się, że szef Gearbox Software chętnie zobaczyłby swoje uniwersum na platformie Nintendo.

Gry z serii Borderlands trafiły już na wiele urządzeń. Pierwsza część zadebiutowała w 2009 roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz komputerach osobistych, a w późniejszym terminie na rynku pojawiły się nowe odsłony, które wskoczyły na następne urządzenia.

Borderlands 3 - Kilkanaście sekund rozgrywki wyciekło!

Jeszcze kilka miesięcy temu pojawił się przecieki dotyczące pojawienia się Borderlands na Nintendo Switchu. Gearbox Software dotychczas zapowiedziało Borderlands 3 i aktualnie studio skupia się wyłącznie na promocji tej odsłony.

Czy w późniejszym terminie możemy liczyć na przerzucenie Borderlands na konsolę Nintendo? W sprawie wypowiedział się Randy Pitchford, który nie ukrywa, że chciałby takiej sytuacji:

Fan: Czy jest jakaś szansa na zobaczenie serii Borderlands na Nintendo Switchu?
Randy: Bardzo chciałbym, by tak się stało.

Często deweloperzy zabierają głos w takich sytuacjach, gdy już konkretne decyzje zostały podjęte, ale oczywiście w tym wypadku nie możemy mieć pewności, że Gearbox Software pracuje nad portem lub zleciło prace zewnętrznemu zespołowi.

Choć warto podkreślić, że dotychczas studio chętnie wrzucało gry na w zasadzie wszystkie możliwe platformy.

Tagi: 2K Games borderlands Gearbox Software