Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2019 13:46
Metal Gear Konami
1778V

Nowy Metal Gear Solid nadciąga? Znana piosenkarka opublikowała tajemniczą wiadomość

Konami nie współpracuje już z Hideo Kojimą nad nowymi odsłonami serii Metal Gear, ale jak wiadomo Japończycy nie zrezygnowali z rozwijania marki. Studio od dawna pracuje nad pełnoprawną kontynuacją, o której mogła wspomnieć znana piosenkarka.

Konami po rozstaniu z Hideo Kojimą zaserwowało graczom Metal Gear Survive, które zostało skrytykowane przez wszystkich fanów. Tytuł nie został doceniony również przez dziennikarzy, ale Japończycy jednocześnie wspominali, że rozwijają pełnoprawną kontynuację.

Hideo Kojima: 5G odmieni gry video

O grze nie wiemy w zasadzie nic. Konami dotychczas nie informowało o grze, ale wiele na to wskazuje, że firma szykuje się do kampanii promocyjnej. Donna Burke w ostatnich dniach opublikowała wiadomość o pracy nad tajemniczym projektem.

Kim jest Burke? To australijska wokalistka i aktorka głosowa, która pracowała przy Metal Gear Solid: Peace Walker i Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a jednocześnie podłożyła głos pod iDroida z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain i Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.

Kobieta wspomniała na Twitterze o „sekretnym projekcie”, a następnie dodała „Kept you waiting huh?!?? #forfans #comingsoon”. Gracze dość szybko skojarzyli słowa z serią Metal Gear Solid, z którą kobieta jest rozpoznawalna.

Jak wiadomo już czerwcu odbędzie się kolejne E3... Czy będzie to dobry moment na podgrzanie fanów pokazem zupełnie nowej odsłony Metal Gear Solid, która będzie rozwijana bez Hideo Kojimy? Brzmi ciekawie...

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: donna burke metal gear Metal Gear Solid