Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.04.2019 12:18
Days Gone grafika playstation 4
5557V

Days Gone. Kolejny exclusive PlayStation 4 pokazuje fantastyczny poziom grafiki

Days Gone zostało mocno skrytykowane przez recenzentów i okazało się, że jest grą "tylko" dobrą - a dla fanów Sony, którzy przyzwyczajeni są do takich perełek jak God of War czy Spider-Man to za mało. Na szczęście ekipa Bend Studios pokazała, że potrafi zdziałać fantastyczne rzeczy pod kątem graficznym.

Days Gone stworzone przez Bend Studios jest pierwszą grą first-party od studiów Sony, która działa na Unreal Engine 4 - do tej pory każde studio korzystało z autorskich technologii.

Days Gone - recenzja gry. Podróż za jeden uśmiech

Wybór takiego silnika akurat pod grę z wielkim otwartym światem nie brzmi zbyt zachęcająco, lecz w ostatnim czasie Epic Games udowodniło, że ich silnik naprawdę nadaje się do takich wyzwań. Amerykanie z Bend wzięli zatem UE4 pod swoje skrzydła i wraz z autorskimi plug-inami dokonali istnych cudów graficznych.

Days Gone korzysta z rewelacyjnego oświetlenia oraz technik renderowania cieni w taki sposób, że nawet malutkie kamyczki ułożone na glebie i ledwo co odstające od niej roślinki, mają własne bardzo wyraźnie cienie. Ponadto zespół Bend skupił się na tym, abyśmy otrzymali możliwie jak najbardziej realistyczne materiały na ubraniach i elementach otoczenia, co również daje świetne efekty wizualne.

Imponujący jest do tego fakt, że Days Gone potrafi utrzymać stabilne 30 klatek na sekundę na obu sprzętach nawet, gdy w akcje wchodzą gigantyczne hordy Świrusów. Oczywiście nie obyło się to bez paru poświęceń, przez co tylko garstka wybranych obiektów ma właściwości fizyczne co na pewno pozwoliło na tak stabilne działanie produkcji. Jeśli chodzi zaś o rozdzielczość, bazowe PS4 daje nam 1080p zaś PS4 Pro stara się dostarczyć pełne 4K, choć czasem robi to dzięki drobnym oszustwom. 

Warto przeczytać:

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment

Nie przegap