Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.04.2019 16:49
Warhammer Underworlds: Online art
790V

Świat Warhammera doczeka się nowej gry tabletop na PC

Warhammer Underworlds: Online to nowa gra typu tabletop, która powalczy na PC-towym rynku o uwagę graczy. Tym razem pomagać będzie jej popularna licencja Warhammer Underworlds.

Games Workshop, od kiedy zluzowało z licencjonowaniem praw do growego Warhammera, pracowało przy ogromnej grupie gier. Najnowszy projekt - Warhammer Underworlds: Online, czyli gra tabletop przeniesiona na PC trafi na rynek we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku.

Warhammer: Vermintide 2 Deluxe Edition zmierza w pudełkach na konsole

Za projektem stoi ekipa Steel Sky Productions, mająca pełne błogosławieństwo i wsparcie Games Workshop. Zasady karcianki osadzonej w świecie fantasy opierają się na trzyrundowych potyczkach, w których bohater musi nazbierać jak najwięcej punktów chwały. Te zbieramy za wykonywanie zadań. Sekret tkwi w tym, że nie znamy ich, dopóki ich nie wykonamy.

W międzyczasie dobieramy kolejne karty, tworząc swój zestaw, który wykorzystamy w trakcie pojedynku. W fizycznej wersji dostępnych jest 14 frakcji, w grze na początek będą dwie - Magore's Fiends i Steelheart's Champions.

 

Tagi: pc Warhammer Underworlds: Online wideo