Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 15:05
Chernobylite art
1389V

Chernobylite triumfuje na Kickstarterze. Gliwiczanie chcą więcej

Chernobylite bez wielkich problemów zostało ufundowane na Kickstarterze. Twórcy nie ukrywają, że mają jeszcze kilka planów na rozwój produkcji i zachęcają fanów do zainteresowania się tytułem.

W zaledwie dziewięć dni Chernobylite zebrało ponad 120 tysięcy dolarów na Kickstarterze. Aktualnie produkcja The Farm 51 znajduje się na trzecim miejscu wśród polskich tytułów, które osiągnęły sukces na tej platformie crowdfundingowej.

Chernobylite na długiej rozgrywce. Polacy pokazują gameplay

Chernobylite zapowiada się wybornie, więc sympatycy rodzimych przygód mogą zacierać rączki. Deweloperzy właśnie pakują plecaki oraz liczniki Geigera, by wyruszyć do Zony i zrealizować obietnice dane graczom, ale jednocześnie zespół mówi wprost – to nie koniec zbiórki.

Autorzy początkowo chcieli zebrać 100 000 dolarów, ale już teraz posiadają dodatkowy fundusz dzięki któremu zadbają o odpowiednie tłumaczenia... Poznaliśmy także kolejne progi – za 200 tysięcy zespół może przygotować zupełnie nową miejscówkę:

  • Tłumaczenie na język angielski, francuski, włoski, niemiecki oraz hiszpański, po osiągnięciu progu $120,000, a więc już zagwarantowane!
  • System ulepszania broni, który pojawi się w grze po osiągnięciu $130,000.
  • Zaimplementowanie prawdziwych dźwięków Zony, jeśli uda się uzbierać $150,000.
  • Tarakan – zupełnie nowy NPC, którego będzie można zwerbować, o ile zbiórka osiągnie poziom $180,000.
  • I wreszcie dodanie zupełnie nowego poziomu – Czerwonego Lasu, który będzie można eksplorować, a który pojawi się w grze, jeśli uda się zebrać $200,000.

Deweloperzy postanowili dokładniej przedstawić dwa ostatnie elementy – w Chernobylite może pojawić się tajemnicza postać, a jednocześnie zespół rozważa przygotowanie niezwykle niebezpiecznej lokacji:

  • Tarakan - Strefa zmienia ludzi. Tarakan to człowiek, który spędził w niej samotnie wiele lat. Kim naprawdę jest? Jakie sekrety skrywa? Jedyne co jest pewne, to że nie trafił na głównego bohatera przypadkiem... Tarakan nie pamięta swojej prawdziwej tożsamości. Urojenia łączą się w jego głowie z głęboką wiedzą naukową co sprawia, że jest swego rodzaju techno-szamanem. Wydaje mu się, że jest karaluchem rywalizującym z tajemniczym Królem Szczurów, którego wini za swoje obecne położenie. Dzięki wsparciu na Kickstarterze będzie możliwe zwerbowanie Tarakana do drużyny i wykorzystanie jego specyficznych umiejętności podczas misji.
  • Czerwony Las – to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Strefie. Obszar totalnej zagłady, w którym roślinność obumarła i przyjęła rdzawoczerwony kolor. Z powodu bardzo dużej radiacji nikt dzisiaj się tam nie zapuszcza... I dlatego właśnie jest to znakomita kryjówka dla grupy ukrywających się przed żołnierzami osiedleńców. Czerwony Las to ogromna przestrzeń do eksploracji, wypełniona tajemniczymi postaciami ukrywającymi się w tej lokacji przed światem pomimo ekstremalnie wysokiego skażenia.

Warto spojrzeć:

Chernobylite Kickstarter 1

Chernobylite Kickstarter 2

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Chernobylite The Farm 51