Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2019 15:01
NVIDIA GTX 16
1072V

NVIDIA prezentuje nową generację gamingowych laptopów. Wyjątkowa wydajność dzięki architekturze Turinga

Wielu graczy decyduje się na poznawanie wielkich przygód na laptopach, więc kolejne firmy przygotowują gamingowy sprzęt, który bez problemu możemy przenieść na kanapę i cieszyć się wyjątkową rozgrywką. Jednym z takich producentów jest NVIDIA i ta firma właśnie zaprezentowała nowy sprzęt.

Dzisiaj najwięksi producenci laptopów wprowadzą do sprzedaży ponad 80 modeli, które skorzystają z najnowszych kart graficznych firmy NVIDIA. Ceny urządzeń rozpoczną się od 799 dolarów i gracze w tym wypadku mogą liczyć na wyjątkową moc.

NVIDIA GTX 16

NVIDIA właśnie zaprezentowała laptopy z serii GTX 16, które będą wyposażone w bardzo mocne podzespoły, by gracze mogli cieszyć się najlepszą jakością rozgrywki. Z nowych części skorzystają wszyscy najważniejsi producenci – między innymi Acer, ASUS, Dell, Alienware, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI i Samsung.

Gracze otrzymają możliwość kupowania laptopów gamingowych z GeForce GTX 1660 Ti lub GeForce GTX 1650 – w obu sytuacjach możemy liczyć na wyjątkowy wzrost mocy względem rozpowszechnionych modeli:

Urządzenia z GeForce GTX 1660 Ti (od 999 dolarów) zapewnią:

  • 100+ klatek na sekundę we wszystkich najbardziej popularnych grach sieciowych
  • Do 4x wyższa wydajność w porównaniu z GTX 960M
  • Do 1,5x wyższa wydajność względem GTX 1060

Sprzęt z GeForce GTX 1650 (od 799 dolarów) zapewni:

  • 60+ klatek na sekundę we wszystkich najbardziej popularnych grach sieciowych
  • Do 2,5x wyższa wydajność niż GTX 950M
  • Do 1,7x wyższa wydajność niż GTX 1050

NVIDIA zapewni wyjątkową jakość rozgrywki

Architektura Turing to nie tylko większa moc. Firma zaoferuje 40% większa wydajność energetyczną niż Pascal, udoskonalenia w zakresie cieniowania, czy też dwukrotnie większą pamięć podręczna względem poprzedników.

Możemy nawet spojrzeć na małe porównanie osiągów w Acer Nitro 7, który będzie dostępny właśnie z nowymi GPU od firmy NVIDIA:

NVIDIA Laptopy seria 16 1

Tak prezentuje się specyfikacja obu kart:

NVIDIA Laptopy seria 16 2

Gracze będą mogli w tej sytuacji liczyć na znacznie lepsze doświadczenie, ponieważ większa płynność rozgrywki, to podstawa w zasadzie na wszystkich platformach. Gamingowe laptopy wyposażone w najnowszą technologię od firmy NVIDIA zaoferują znaczący wzrost wydajności w wielu aktualnie wydanych oraz wciąż nadciągających produkcjach:

NVIDIA Laptopy seria 16 3

Warto przeczytać:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: GeForce GeForce GTX 1660 Ti gtx 1650 nvidia