Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2019 21:30
GeForce GTX 1660 Ti prezentacja
1505V

GeForce GTX 1660 Ti oficjalnie. Znamy cenę i szczegóły karty

NVIDIA potwierdziła wszystkie ostatnie doniesienia dotyczące karty graficznej GeForce GTX 1660 Ti. Firma proponuje duży poziom wydajności z wysoką sprawnością energetyczną. Poznajcie wszystkie szczegóły dotyczące propozycji.

GeForce GTX 1660 Ti trafiła dzisiaj do sklepów i ceny karty zaczynają się w Polsce od 1339 zł. Urządzenie zostało przygotowane w oparciu o architekturę Turing i jest wyposażone w 1536 rdzeni CUDA, 6 GB nowej pamięci GDDR6 pracującej z szybkością 12 Gb/s i jest taktowana zegarem o częstotliwości prawie 1,8 GHz (boost clock), który można z łatwością zwiększyć, aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność.

NVIDIA DLSS zapewnia 50% wzrost wydajności w 3DMark Port Royal

Jak podaje firma NVIDIA, „ponad dwie trzecie graczy PC wciąż korzysta z kart graficznych o wydajności nie przekraczającej poziomu GTX 960”, czyli z kart debiutujących w 2014 roku, a GTX 1660 Ti zapewni w tym wypadku trzykrotnie wyższą wydajność i będzie to doskonała propozycja dla klientów, którzy chcą cieszyć się znacznie większą liczbą klatek na sekundę w swoich ulubionych tytułach.

„1,4 razy większa sprawność energetyczna niż architektura Pascal

Turing gwarantuje 1,4 razy większą sprawność energetyczną niż architektura Pascal, która wcześniej stanowiła standard energooszczędnych układów GPU. W rezultacie, przy poborze mocy 120 W, GTX 1660 Ti zapewnia najlepszą wydajność na wat w swojej klasie.

120 klatek na sekundę w popularnych grach

GeForce GTX 1660 Ti wyprzedza porównywalne karty graficzne wcześniejszych generacji i doskonale sprawdza się w nowoczesnych grach wykorzystujących skomplikowane cieniowanie. Jest do 1,5 razy szybsza niż karta GeForce GTX 1060 6GB i pozwala graczom osiągnąć 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p w popularnych grach takich jak Fortnite, PUBG i Apex Legends.”

Karty GTX 1660 Ti są wspierane przez GeForce Experience, aplikację zapewniającą graczom korzystającym z PC szereg użytecznych narzędzi, w tym m.in.:

  • NVIDIA Highlights — która automatycznie rejestruje najciekawsze fragmenty rozgrywki. Funkcję Highlights obsługuje już ponad 35 gier, w tym Metro Exodus, Fortnite, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, War Thunder, Shadow of Tomb Raider, Ring of Elysium, Escape from Tarkov, Hitman 2, Kingdom Come: Deliverance, Hunt: Showdown, Final Fantasy XV oraz Tekken 7.
  • NVIDIA Ansel — która umożliwia graczom wykonywanie wyjątkowych zdjęć w grach. Funkcję Ansel obsługuje już ponad 70 gier, w tym Metro Exodus, Battlefield V, Hitman 2, Shadow of Tomb Raider, For Honor, Star Wars: Battlefront II oraz Final Fantasy XV. Gracze mogą udostępniać swoje ulubione zdjęcia i brać udział w comiesięcznych konkursach organizowanych w serwisie Shot with GeForce.
  • NVIDIA Freestyle — która pozwala graczom dostosować wygląd ich gier dzięki technice post-processingu. Filtry mogą zamieniać rozgrywkę lub zdjęcia w obraz olejny lub akwarelę, bądź też nadawać im wygląd, który przypomina styl retro lat osiemdziesiątych.

Warto zaznaczyć, że NVIDIA opublikowała dzisiaj nowy sterownik Game Ready obsługujący karty GeForce GTX 1660 Ti i posiadający optymalizacje dla gry Anthem.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: GeForce GTX 1660 Ti nvidia NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

Nie przegap