Dissidia Final Fantasy NT nie otrzyma trybu 1 vs. 1. Ten mógłby się pojawić dopiero w kolejnej grze

News
646V
Dissidia Final Fantasy NT nie otrzyma trybu 1 vs. 1. Ten mógłby się pojawić dopiero w kolejnej grze
Tomasz Ambroziak | 19.04.2019, 18:41

Walki 1 na 1 w Dissidia Final Fantasy NT? Nic z tego. Square Enix nie wyklucza jednak, że powrócą one w sequelu/kolejnej grze.

Te wspomniane na wstępie "korzenie" to oczywiście dwie części Dissidia Final Fantasy (bijatyki, w których występują bohaterowie serii Final Fantasy) wydane na PlayStation Portable. W obu grach mieliśmy do czynienia z walkami 1 na 1, tymczasem najnowsza Dissidia NT zmodyfikowała formułę, przedstawiając starcia 3 na 3. Dość rzec, że nie wszystkim fanom przypadło to do gustu.

Final Fantasy 7 Remake na E3? Square Enix zapowiada duże wydarzenie

Serwis DualShockers zapytał reżysera Takeo Kujiraokę, czy istnieje szansa, by dodać tryb 1 vs. 1 w Dissidia NT. Kujiraoka odpowiedział, że byłoby to obecnie skomplikowane, ale nie wykluczył, że zamiast tego w przyszłości pojawi się zupełnie nowa gra oferująca taką możliwość.

Zgadzam się, że walki 1 na 1 mają swój urok i wymagają innego stylu, ale właśnie z tego powodu jest nam trudno dodać je w kolejnych aktualizacjach.

Sposób, w jaki dbamy o balans musiałby zostać całkowicie zmieniony. Obecnie decydujemy o mocnych i słabych stronach postaci na podstawie tego, jaką rolę pełnią. Gdybyśmy mieli zaimplementować tryb 1 na 1, musiałaby to być zupełnie inna gra.

Nie chodzi o to, że jedna opcja jest lepsza od drugiej lub na odwrót, dlatego chciałbym też stworzyć nowy tytuł z walkami 1 na 1.

Kujiraoka zastrzegł jednak, że to nie do niego należy ostateczna decyzja w tej kwestii. Na razie mówi, że chciałby udostępniać nowe aktualizacje, które spodobają się fanom. W jego opinii przyczyni się to do powstania sequela.

Dissidia Final Fantasy NT ukazała się na automatach, PlayStation 4 i komputerach. W zeszłym miesiącu na PS4 i PC udostępniono jej wersję F2P z podtytułem Free Edition.

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/dissidia-final-fantasy-nt-director-sequel-one-on-one/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper