Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2019 15:30
projekt Assassin's Creed: Unity pomoże w odbudowie katedry Notre Dame
3326V

Assassin’s Creed: Unity pomoże w odbudowaniu katedry Notre Dame

Wczoraj wieczorem byliśmy świadkami przerażających scen. Francuska katedra Notre Dame stanęła w płomieniach, ale już po kilku godzinach od wygaszenia ognia, zapowiedziano odbudowę tego ikonicznego miejsca. W pracach nad renowacją pomoże Assassin's Creed: Unity.

Szczegółowe mapy 3D kultowej i historycznej katedry Notre Dame pozwolą na odbudowanie tego wyjątkowego miejsca. W tym wypadku architekci otrzymają możliwość skorzystania z bogatych materiałów.

Assassin's Creed Ragnarok zaoferuje podobno podboje terytoriów, kooperację i nacisk na nordycką mitologię

Andrew Tallon wykorzysta do rekonstrukcji zdjęcia oraz laserowe skany – szczególnie przydatna do odtworzenia budynku okaże się nowoczesna technika, która pozwoli na przygotowanie wyjątkowo dokładnego modelu katedry.

„Skany laserowe, z ich wyjątkową precyzją, niczego nie przeoczą. Zamontowana na statywie wiązka laserowa omiata na przykład chór katedry i mierzy odległość między skanerem a każdym punktem, w który trafi. Każdy pomiar reprezentowany jest przez kolorową kropkę, która łącznie tworzy trójwymiarowy obraz katedry.”

Drugim niezwykle ważnym źródłem informacji dla architektów będzie Assassin's Creed: Unity – Caroline Miousse spędziła podobno lata w Notre Dame skanując dosłownie każdą cegłę (według informacji samej zainteresowanej), a następnie korzystała z dodatkowych materiałów, porównywała je i stworzyła idealny model do produkcji Ubisoftu.

To właśnie skanowanie laserowe oraz Assassin's Creed: Unity mają sprawić, że odwiedzający Francję ponownie będą mogli wejść do odrestaurowanego Notre Dame.

Źródło: https://www.gamebyte.com/assassins-creed-unity-will-be-used-to-help-rebuild-notre-dame

Tagi: assassin's creed: unity Ubisoft Ubisoft Montreal