Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.04.2019 14:01
lego star wars
913V

Powstaje kolejna gra LEGO Star Wars

Gwiezdne wojny wrócą do świata LEGO w grach wideo. W trakcie Star Wars Celebration potwierdzono, że doczekamy się nowej gry z Mocą w roli głównej.

Każdego roku dostajemy dwie gry z serii LEGO. W zeszłym roku mieliśmy growych Iniemamocnych oraz LEGO DC Superzłoczyńcy, a w tym drugą część LEGO Przygody. Niektórzy po cichu liczyli na Gwiezdne wojny wraz z premierą Ostatniego Jedi, ale się zawiedli.

Star Wars Jedi: Fallen Order na zwiastunie. Znamy datę premiery i szczegóły historii

Mało kto już pamięta, że Gwiezdne wojny w temacie gier LEGO przysłużyły się najbardziej. Gdy duńska firma nie wiedziała co zrobić, by ratować firmę, niejako rzutem na taśmę pozwolono ekipie Traveller's Tales zrobić grę, która stała się gigantycznym sukcesem.

LEGO Star Wars, kontynuacja i późniejsze LEGO Star Wars: The Complete Saga pozwoliły zaistnieć klockom LEGO na poważnie w świecie gier. Ostatnią grą opartą na marce Disneya było wydane razem z filmem LEGO Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

Jeśli stęskniliście się z Mocą w klockowym wydaniu, to mamy dobrą informację. Matthew Wood ze Skywalker Sound potwierdził w trakcie transmisji, że powstaje kolejna LEGO-gra z uniwersum Gwiezdnych wojen. Nie wiemy, czy będzie to Epizod 9, czy może kompletne wydanie wszystkich gier, najnowszej trylogii, czy Wojny klonów wraz z nowym sezonem.

Matthew Wood randomly said that he is working on new Lego Star Wars game. from r/StarWarsLeaks

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/bd9ihw/matthew_wood_randomly_said_that_he_is_working_on/

Tagi: lego star wars