LEGO Star Wars

LEGO Star Wars

7,5
85 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS2 7.5
XBOX 7.5
GC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.04.2005
Europa:
22.04.2005
Polska:
19.11.2005
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.04.2005
Europa:
22.04.2005
Polska:
19.11.2005

LEGO Star Wars - opis gry

LEGO Star Wars: The Video Game to gra action-adventure wyprodukowana przez Traveller’s Tales na PC, PlayStation 2, GameCube’a i Xboksa. Tytuł odtwarzał wydarzenia z drugiej trylogii Gwiezdnych Wojen, przy czym charakterystyczne miejsca i postacie były w nim wykonane z klocków znanej duńskiej firmy.

Gra odtwarza większość ważnych scen z “Mrocznego widma”, “Ataku klonów” i “Zemsty Sithów”, choć czyni to w sposób humorystyczny - kwestie aktorów zastępują gesty Lego-ludków.

 

Pod względem rozgrywki Lego Star Wars przypomina niezbyt skomplikowaną grę action-adventure - mamy tu do czynienia między innymi z sekcjami zręcznościowymi i rozwiązywaniem prostych zagadek. Gracz ma do dyspozycji ponad trzydzieści postaci z filmów - wiele z nich posiada unikalne dla siebie bronie (miecze świetlne, kusze, blastery) oraz zdolności przydające się podczas pokonywania kolejnych poziomów. Dla przykładu - Jedi używa mocy by przesuwać obiekty, roboty otwierają zamknięte drzwi, a jeszcze inni mają do dyspozycji linkę z hakiem pozwalającą dostać się w normalnie niedostępne obszary. W trakcie rozgrywki towarzyszy nam pomocnik - w singlu steruje nim sztuczna inteligencja, w multi możemy zagrać ze znajomym.

 

Oprócz standardowych poziomów gra oferuje też inne atrakcje. Rozgrywkę urozmaicają chociażby sekcje, w których pilotujemy jakiś pojazd z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Musimy wówczas zestrzeliwać inne cele, omijać przeszkody lub ostrzeliwać nieprzyjaciół atakujących nas z dołu.

 

Po przejściu danego levelu odblokowujemy Free Mode, tryb, w którym zaliczamy poziom jeszcze raz, ale wykorzystując tym razem inną postać (uprzednio odblokowaną), co może pozwolić nam dostać się w niedostępne wcześniej rejony.

 

Po zaliczeniu podstawowych poziomów i spełnieniu pewnych warunków odblokowujemy jeszcze jeden bonus - nowy level oparty tematycznie na czwartym epizodzie Gwiezdnych Wojen, czyli “Nowej nadziei”. Występuje w nim m.in. prototyp Dartha Vadera i Stormtrooper.

Wideo - LEGO Star Wars

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper