Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.04.2019 10:45
Fortnite Jason West
582V

Współzałożyciel Infinity Ward i Respawn Entertainment dołączył do Epic Games

Epic Games zarobiło dzięki Fortnite niepoliczalną wręcz ilość pieniędzy, dzięki czemu firma może pozwolić sobie na wszystko czego tylko zapragnie. A tak się właśnie złożyło, że Amerykanie potajemnie zatrudnili mocnego weterana branży.

Niejaki Jason West znany jest w naszej branży jako człowiek odpowiedzialny za powstanie tak dobrych zespołów deweloperskich jak Infinity Ward oraz Respawn Entertainment. 

Temat tygodnia. Wielki spór o poziom trudności w grach wideo

Epic Games pragnie rozwijać nie tylko swój cyfrowy sklep, silnik Unreal Engine 4 i Fortnite, lecz zamierza inwestować dalej w nowe projekty, a do tego potrzebny jest przede wszystkim bardzo dobry producent.

Jason West pracował przy takich hitach jak seria Call of Duty oraz pierwszy Titanfall, lecz niestety z powodów rodzinnych musiał odejść z branży w 2013 roku. Teraz zaś potajemnie powrócił do tworzenia gier w szeregach Epic Games, czego firma nie chciała chyba póki co ujawniać. Według informacji jakie wypłynęły do branży, West siedzi w siedzibie Epica już od ponad miesiąca i będzie zajmował się tam "wysiłkami związanymi z produkcją gier".

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-04-12-epic-games-hires-jason-west

Tagi: Epic Games Infinity Ward jason west Respawn Entertainment

Nie przegap