Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2019 15:59
Windows XP koniec aktualizacji
1476V

Windows XP kończy swój żywot. Microsoft zakończył prace nad systemem

Microsoft opublikował ostatnią aktualizację legendarnego Windows XP. System nie będzie już otrzymywał łatek w jakiejkolwiek wersji, więc możemy śmiało powiedzieć jedno: XP umarł... Choć pewnie pozostanie w sercach wielu graczy.

Gigant z Redmond małymi krokami kończył żywot. Na początku firma zdecydowała się zrezygnować ze wsparcia dla standardowych wersji, ale jednocześnie wciąż pracowano nad małymi aktualizacjami dla Windows Embedded POSReady 2009. Niestety, nawet ta edycja nie będzie już rozwijana.

Żegnaj XP. Steam przestał działać na Windows XP i Vista

Część graczy już na początku roku musiało zrezygnować z Windows XP, ponieważ Valve zdecydowało się zrezygnować ze wsparcia dwóch systemów na Steam – wspomnianego XP-ka oraz Windows Visty. Pracownicy wyjaśnili, że sytuacja została wymuszona kompatybilnością z Google Chrome – jak wiadomo przeglądarka nie jest dostępna na tych „okienkach”.

W kwietniu 2014 roku Microsoft postanowił nie wspierać już Windows XP w wersji standardowej, ale nadal aktualizacje trafiały do wspomnianego Windows Embedded POSReady 2009. Jeśli korzystacie z tego systemu, to wczoraj powinniście pobrać ostatnie pliki – amerykańska korporacja nie zamierza dłużej przygotowywać kolejnych plików dla jakiejkolwiek wersji Windowsa XP.

Na zakończenie ciekawostka – tak w 2001 roku Microsoft promował Windowsa XP.

Aktualizacja:

Źródło: https://interestingengineering.com/windows-xp-is-finally-totally-dead-and-has-gone-not-with-a-bang-but-a-whimper

Tagi: Microsoft Windows windows xp