Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2019 15:20
Rey w Gwiezdne wojny: część IX
1607V

Gwiezdne wojny zrobią sobie przerwę po premierze Gwiezdne wojny: część IX

Nie możemy oczekiwać szybkiej premiery nowej produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen po premierze „Gwiezdne wojny: część IX”. Wiadomość potwierdził Bob Iger, który zaznaczył, że nowe produkcje już powstają.

Nie mogliśmy w ostatnich latach narzekać na brak produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen, ale najwidoczniej Disney zamierza zmienić plany. Sytuację przedstawił dyrektor generalny korporacji, który zapowiedział przerwę.

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie – recenzja filmu. Prawdziwe Kino Nowej Przygody

„Nie ogłosiliśmy żadnych konkretnych planów dotyczących filmów po tym terminie [premierze „Gwiezdne wojny: część IX” -red]. Nowe filmy znajdują się w przygotowaniu, ale aktualnie ich nie ogłosiliśmy”

Bob Iger podkreślił, że „Gwiezdne wojny: część IX” to zakończenie sagi, więc mała przerwa będzie podobno dobrym rozwiązaniem.

„Zrobimy przerwę, potrzebujemy trochę czasu i restartu, ponieważ saga o Skywalkerze dobiega końca wraz z tym dziewiątym filmem. Powstaną też inne filmy o Gwiezdnych wojnach, ale będzie trochę przerwy"

Możemy oczywiście podejrzewać, że cała sytuacja ma drugie dno. Jak wiadomo „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” zanotował najgorszy wynik w historii uniwersum, a sprzedaż zabawek ze świata Star Wars ponownie spadła. Disney może obawiać się nasycenia rynku marką, więc dodatkowy czas może ponownie sprawić, że widzowie chętnie pójdą do kin i zainwestują wolne pieniądze w odpowiednie gadżety.

Warto pamiętać, że dziś poznaliśmy szczegóły Disney+ - na VOD zadebiutują przynajmniej trzy produkcje ze świata Star Wars.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-04-12/disney-service-to-cost-6-99-a-month-undercutting-netflix

Tagi: Gwiezdne Wojny Gwiezdne wojny: część IX Star Wars