Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.04.2019 11:07
zapowiedź Star Wars: Jedi Fallen Order
1841V

Wszystko, co wiemy o Star Wars: Jedi Fallen Order

Star Wars: Jedi Fallen Order zostanie pokazane światu już dzisiaj na specjalnej transmisji o 20:30 naszego czasu. Spodziewajmy się krótkiej zajawki i pierwszych informacji o grze. Co wiemy na ten moment?

O Star Wars: Jedi Fallen Order pierwszy raz usłyszeliśmy rok temu na EA Play 2018. Wtedy też Electronic Arts zdradziło nam, że nad nową grą w świecie Gwiezdnych wojen pracuje studio Respawn Entertainment, znane z serii Titanfall, a także ostatnio Apex Legends.

Darmowe Star Wars: Knights of the Old Republic za oglądanie pokazu Jedi Fallen Order

Podczas pierwszej zapowiedzi nie pokazano nam kompletnie nic, pozostawiając fanów w sferze domysłów i spekulacji. Jednak kolejne miesiące przynosiły okruchy, z których mogliśmy powoli składać to, o czym będzie Star Wars: Jedi Fallen Order.

Star Wars: Jedi Fallen Order - gdzie i o której oglądać?

Transmisję w ramach Star Wars Celebration zapowiedziano na dzisiejszy wieczór, dokładnie o godzinie 20:30 naszego czasu. Wtedy też wystartuje specjalna transmisja, którą zobaczyć będziemy mogli na platformach do streamingu, czyli YouTube, Twitch czy Mixer, na którym dostaniemy za darmo KotOR-a na Xboksa.

Na co możemy liczyć? Na zwiastun, który wprowadzi nas w historię gry tworzonej przez ekipę Respawn. Być może dostaniemy fragmenty rozgrywki, choć to mało prawdopodobne i lepiej nastawić się na zwiastun CGI ewentualnie na scenki stworzone za pomocą silnika gry.

Star Wars: Jedi Fallen Order - kto stoi za grą?

Respawn zaczęło pracę nad grą grubo ponad dwa lata temu. Rezygnując z silnika Source, na którym postawiono Titanfalla, zdecydowano się na Unreal Engine 4, co jest sporym zaskoczeniem, gdyż polityka Electronic Arts do tej pory narzucała wszystkim studiom korzystanie z Frostbite'a od DICE.

Star Wars Jedi Fallen Order Teaser

Reżyserem Star Wars: Jedi Fallen Order został znany z identycznej roli przy God of War III Stig Asmussen. Główną rolę przy nadzorowaniu scenariusza powierzono za to odpowiedzialnemu za narrację w Mafii 3 i Far Cry 3 - Aaronowi Contrerasowi. Za walkę odpowiada za to Jasno de Heras, który pracował nad systemem walki przy God of War III i God of War: Wstąpienie.

Swoje trzy grosze dokłada także znany w świecie RPG-ów Chris Avellone (ma na koncie m.in. Star Wars: Knights of the old Republic II czy Fallout 2). Pomagał przy tworzeniu wybranych postaci, napisał też skrypty do scenek fabularnych w grze.

Star Wars: Jedi Fallen Order - co wiemy o grze?

Historia w Star Wars: Jedi Fallen Order osadzona została między 3 a czwartym epizodem kinowych Gwiezdnych wojen. Wcielić mamy się w porzuconego Padawana, któremu udało się przetrwać Rozkaz 66, czyli rzeź Jedi dokonaną przez Imperatora Palpatine rękoma Armii Klonów.

Ze strzępków informacji na temat fabuły wiemy, że będzie ona miała mroczne tony i będzie w pełni kanoniczna z nowym uniwersum nadzorowanym przez Disneya. Rozgrywka przedstawiona będzie w formie trzecioosobowej gry akcji, którą porównano do Star Wars: The Force Unleashed na potężnych sterydach, jeśli chodzi o ambicje, budżet i wykonanie.

Star Wars Jedi Fallen Order Teaser 2

Star Wars: Jedi Fallen Order będzie tytułem wyłącznie dla jednego gracza. Nie dostaniemy więc nawet strzępka multiplayera, nie będzie też mikrotransakcji, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Electronic Arts.

Star Wars: Jedi Fallen Order - kiedy premiera?

Tytuł ekipy Respawn do sprzedaży trafi jesienią 2019 roku na PlayStation 4, PC i Xboksa One. Na ten moment to jedyne informacje, które w tej sprawie są nam znane. Prawdopodobnie gra zaoferuje kilka wydań, w tym Deluxe.

Tagi: Electronic Arts PC playstation 4 Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Fallen Order Star Wars: Jedi Fallen Order xbox one

Nie przegap