Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2019 11:38
Cyberpunk 2077
3223V

Cyberpunk 2077 może trafić na PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Duża prezentacja na E3 bez Lady Gagi

CD Projekt nadal nie potwierdził daty premiery Cyberpunk 2077, ale prezes korporacji nie ukrywa, że produkcja może trafić na dwie generacje. Firma posiada odpowiednią technologię, by zadowolić wielu graczy.

Czy na E3 2019 roku poznamy datę premiery Cyberpunk 2077? Na to pytanie nie chcieli odpowiedzieć Adam Kiciński oraz Piotr Nielubowicz, ale możecie mieć pewność, że Polacy mają wielkie plany na wydarzenie w Los Angeles.

PS5 oficjalnie. Sony potwierdza specyfikację

Na zakończenie konferencji podsumowującej wyniki finansowe CD Projektu otrzymaliśmy bezpośrednie zaproszenie na kolejne wystąpienie. Prezes potwierdził przygotowanie „mocnego show”, ale jednocześnie wspomniał, że na imprezie nie pojawi się gwiazda muzyki pop – w jednej z plotek pojawiły się informacje dotyczące wystąpienia Lady Gagi na E3.

W trakcie sesji pytań i odpowiedzi pojawił się temat wydania Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji. Adam Kiciński nie ukrywał, że jest taki plan:

„Tak, ma szansę i wręcz jest taki można powiedzieć plan. Myśmy już powiedzieli publicznie, że nasza technologia jest tworzona z myślą o kolejnej generacji.”

Prezes CD Projektu podkreślił, że choć nadal nie otrzymaliśmy zapowiedzi next-genów, to jednak RED Engine został zbudowany od podstaw w taki sposób, by „móc być rozwijany z generacji na generację.”

„W związku z tym, jeżeli mielibyśmy szansę, w pewnym momencie, wydać Cyberpunka na kolejnej generacji, jeżeli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli” - kontynuował Kiciński

Nie jest to oczywiście bezpośrednie potwierdzenie, ale w zasadzie trudno wyobrazić sobie, by Cyberpunk 2077 mógł wylądować wyłącznie na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Nadal nie znamy daty premiery, ale jeśli tytuł ma trafić na rynek za rok, to w niedalekiej przyszłości od tego wydarzenia – według plotek – mają pojawić się nowe konsole. Będzie to na pewno kuszące dla studia, by wrzucić pozycję również na next-geny i wykorzystać ich moc.

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077