Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.04.2019 11:24
Z1: Battle Royale
725V

Z1 Battle Royale wraca do oryginalnych twórców. Ciąg dalszy cyrku

H1Z1: Battle Royale w wersji PC-towej może śmiało kandydować do miana cyrku roku. NantG Mobile, które miało grę ratować, oddało projekt oryginalnym deweloperom.

H1Z1: Battle Royale z ogromnego sukcesu na PC-tach, dosyć szybko stało się grą pustawą. Można uznać, że premiera na PS4 uratowała ten projeky gdyż posiadacze PS4 pozbawieni w tamtym czasie PUBG-a, szukali poważniejszego Battle Royale.

Krótka historia gatunku battle royale

Na początku marca informowaliśmy was, że H1Z1: Battle Royale staje się na PC-tach Z1 Battle Royale, wraca do korzeni i szykuje się do rozwoju gry przez nowego dewelopera - NantG Mobile.

Nowa ekipa miała ogromne plany rozwoju rozłożone na kilka najbliższych miesięcy. Minęły jednak raptem cztery tygodnie i nowy deweloper wymiksował się z mariażu, oddał projekt Z1 Battle Royale oryginalnej ekipie z Daybreak i odchodzi w cień.

NantG Mobile przyznało, że przeliczyło się ze swoimi możliwościami i mimo dosyć dobrego startu trzeciego sezonu, przed ekipą czekało sporo wyboistej drogi i mnóstwo pracy. Po jej analizie uznano, że niestety dla graczy, ale nie dadzą rady. Dodatkowo problemy na linii NantG Mobile i Daybreak co do planu rozwoju gry też nie pomogły.

Studio skupi się na mobilnych grach, a Daybreak ma rozwijać Z1 Battle Royale po swojemu.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/433850/announcements/detail/2563019799752692216

Tagi: Daybreak Game daybreak game company h1z1: battle royale pc