Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2019 09:30
Gearlt z Wiedźmina
6091V

Wiedźmin od Netflix w Polsce! Aktorzy przygotowują kolejne sceny w naszym kraju

Spora ciekawostka dla sympatyków Wiedźmina. Aktorzy zaangażowani w produkcję serialu od Netflixa znajdują się właśnie w Polsce, gdzie są przygotowywane kolejne sceny. Ekipa wybrała niezwykle urokliwe i klimatyczne miejsce.

Netflix już wkrótce powinien rozpocząć promocję serialu „Wiedźmin”. Platforma zapowiedziała, że opowieść trafi na serwery jeszcze w 2019 roku, więc już w niedalekiej przyszłości aktorzy powinni zakończyć prace na planie.

Zdjęcie z planu Wiedźmina od Netflix pokazuje Geralta w pełnym stroju  

Wiedźmin od Netflix. Gdzie przygotowywano sceny?

Już w ubiegłym roku otrzymaliśmy potwierdzenie dotyczące prac na planie serialu. Aktorzy wyruszyli do Budapesztu, gdzie przygotowywano większość scen. Węgry zostały wybrane nie bez powodu, ponieważ kraj posiada wiele ikonicznych miejsc, które często są wykorzystywane przez twórców filmów oraz programów telewizyjnych. W Budapeszcie tworzono między innymi: „Polowanie na czarownice”, „Herkules”, „Van Helsing” czy „Robin Hood: Początek”.

W kolejnym kroku ekipa od „Wiedźmina” trafiła na hiszpańską wyspę La Palma, gdzie otrzymaliśmy kilka ładnych zdjęć, a nawet mogliśmy spojrzeć na bohaterów produkcji.

Zamek w Rabsztynie WIedźmin Netflix 1

Zamek w Rabsztynie WIedźmin Netflix 2

Wiedźmin od Netflix w Polsce!

Kolejnym przystankiem (może ostatnim) aktorów jest Polska. Aktorzy udali się do małej wioski w województwie małopolskim – to właśnie tutaj znajduje się Zamek Rabsztyn. Trudno oczywiście powiedzieć, w jaki sposób zostanie wykorzystana miejscówka z naszego kraju, ale niektórzy sugerują, że lokacja w Rabsztynie może posłużyć za zaprezentowanie Kaer Morhen – trudno wyobrazić sobie produkcję bez tego ikonicznego dla wiedźminów miejsca.

Według nieoficjalnych informacji, aktorzy mają także trafić do Zamku w Ogrodzieńcu. Musimy jednak zaczekać na jakiekolwiek przecieki, które powinny pojawić się w przeciągu kilku następnych dni – jak wiadomo od czasu do czasu pojawiają się w Sieci zdjęcia produkcji, które pokazują aktorów pracujących na planie.

Warto przypomnieć, że w maju ubiegłego roku Lauren S. Hissrich odwiedziła zamek w Rabsztynie. Już wtedy pojawiły się pierwsze plotki dotyczące rozwijania serialu w Polsce, jednak dopiero teraz aktorzy zawędrowali obok Olkusza.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że aktualnie zamek w Rabsztynie jest zamknięty dla turystów. Już w ubiegłym roku zaplanowano prace remontowe, które jednak – według nieoficjalnych informacji – mogły zostać połączone z przygotowaniem serialu: 

„Wszystkich turystów proszę o wyrozumiałość. Niestety, zaplanowanych robót nie da się wykonać nie zamykając obiektu, przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo odwiedzających. Chcemy, aby to miejsce stawało się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów. Dlatego też sukcesywnie od kilku lat inwestujemy zarówno w sam zamek, jak i jego otoczenie. Zapewniam, że po zakończeniu inwestycji zamek w Rabsztynie stanie się jeszcze bardziej interesujący.”

Therica Wilson-Read – brytyjska aktorka – która w serialu „Wiedźmin” wcieli się Sabrinę Glevissig zamieściła na Instagramie relację z Polski (kliknijcie w zdjęcie). Zdaniem sympatyków Wiedźmina – dobór aktorów, którzy mają właśnie znajdować się w Polsce sugeruje nagrywanie Bitwy o Wzgórze Sodden. To właśnie w tym miejscu do walki stanęło 100 000 wojowników.

Wiedźmin od Netflix - kto wciela się w najważniejsze postacie? 

Netflix już w ubiegłym roku potwierdził głównych aktorów zaangażowanych w serial Wiedźmin. Henry Cavill otrzymał szansę wskoczenia w buty ikonicznego Wiedźmina (Geralt), a w obsadzie zobaczymy także Anyę Chalotrę (Yennefer), Freyę Allen (Ciri), Jodhi May (Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Adam Levy (Myszowór), MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla), Therica Wilson-Read (Sabrina), Maciej Musiał (Sir Lazlo) oraz Millie Brady (Renfri).

Wiedźmin od Netflix - to kiedy premiera? 

Wiedźmin od Netflix ma zadebiutować na platformie pod koniec 2019 roku. Ekipa rozpoczęła prace nad serialem już w ubiegłym roku.

Wiedźmin od Netflix Polska 1

Wiedźmin od Netflix Polska 2

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2019/04/08/the-witcher-netflix-series-filming-location-poland/

Tagi: Netflix serial Wiedźmin

Nie przegap