Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 08:37
pierwsze konkrety dotyczące Assassin's Creed Ragnarok
5759V

Assassin's Creed Ragnarok z pierwszymi konkretami. W grze może pojawić się Thor i Idun

Nie musieliśmy długo czekać na szczegółowe informacje dotyczące Assassin's Creed Ragnarok. Są to nadal nieoficjalne konkrety, ale nie trudno uwierzyć w przynajmniej część przecieków.

W ubiegłym tygodniu gracze dotarli do ciekawego plakatu w Tom Clancy's The Division 2, który miał zapowiedzieć nadejście Assassin's Creed w czasach wikingów. Sytuację skomentował redaktor Kotaku – dziennikarz otrzymał informacje od dwóch niezależnych źródeł o powstawaniu produkcji, którą dzisiaj nazywamy Assassin's Creed Ragnarok.

Assassin's Creed Kingdom (Ragnarok) powstaje. Trafimy do czasów wikingów!

Teraz najnowsze szczegóły pochodzą z 4chana. Nie jest to najlepsze źródło informacji, jednak przynajmniej część szczegółów może zostać wkrótce potwierdzona przez deweloperów, ponieważ szczegóły pasują do koncepcji.

Assassin's Creed Ragnarok – konkretne informacje

Nowa część serii Assassin's Creed ma zostać umiejscowiona w czasach wikingów w około 1000 roku. Twórcy ponownie postawią na dwie grywalne postacie (kobieta + mężczyzna), ale nie otrzymamy jakichkolwiek różnic w głównej osi fabuły.

Studio nie zrezygnowało z systemu dialogów, lecz tym razem podobno będzie miał on mniejsze znaczenie względem elementu znanego z Assassin's Creed: Odyssey. W grze mają pojawić się najemnicy, jednak cała mechanika będzie ulepszona dzięki reputacji oraz honorowi.

Podczas przemierzania świata wykorzystamy łódź, która pozwoli nam pływać po Morzu Bałtyckim oraz Skandynawii. Bohater będzie mógł rekrutować nie tylko żołnierzy, ale także NPC. W trakcie morskich wędrówek mamy powrócić do polowań, a podczas bitew weźmiemy udział w najazdach oraz starciach na ogromną skalę.

System walki został zaczerpnięty z Assassin's Creed: Origins i Assassin's Creed: Odyssey, ale tym razem twórcy zadbali o kilka nowych broni – między innymi młoty bojowe. Naszymi przeciwnikami będą podobno „Adepci”. Co ciekawe, w tytule ma pojawić się Mjølner, czyli mityczna broń Thora.

Akcja ma nas zaprowadzić do Asgardu (w mitologii nordyckiej jedna z Dziewięciu Krain zamieszkana przez dwa szczepy bogów) i Valhalli (w mitologii nordyckiej miejsce przebywania poległych w chwale wojowników). Ubisoft podobno nie zapomniał o bogach, więc w Assassin's Creed Ragnarok mamy natrafić na między innymi Thora oraz Idun (bogini wiosny w mitologii skandynawskiej, żona Bragiego, córka karła Svalda). Warto tutaj wspomnieć, że Bragi był strażnikiem złotych jabłek mądrości

Assassin's Creed Ragnarok – to może się udać?

Należy na pewno w tym wszystkim zwrócić uwagę na jedną podstawową rzecz – choć przedstawione informacje nie są oficjalne, to prezentują się bardzo... bezpiecznie. Już wcześniej Ubisoft potwierdził, że zamierza oferować dwie postacie w kolejnych częściach Assassin's Creed.

Postawienie na walkę z poprzednich (bardzo udanych i zachwalanych) odsłon to pewniak, a wykorzystanie dodatkowych (odpowiednich) broni to raczej nic czego nie możemy się spodziewać. Ubisoft już wcześniej pokazał, że chętnie korzysta z łodzi oraz systemu najemników, a trudno też wyobrazić sobie, by ten tytuł nie otrzymał pojedynków na ogromną skalę – w końcu z tego znani są wikingowie.

Reputacja i honor też pasują do motywu, a wykorzystanie bogów, to element, z którego Ubisoft korzystał już wcześniej i co najważniejsze – trudno wyobrazić sobie, by deweloperzy nie zdecydowali się na wrzucenie do gry Thora... Ta postać przyciągnie graczy.

Niestety, według przecieków – Assassin's Creed Ragnarok zostanie ujawniony dopiero pod koniec roku, więc może będzie to jedna z niespodzianek podczas PlayStation Experience? Choć warto pamiętać, że dotychczas to Microsoft miał okazję pokazywać nowe części serii o asasynach.

Michał, dzięki za link!

Źródło: https://boards.4channel.org/v/thread/457107002

Tagi: Assassin's Creed Kingdom assassin's creed ragnarok Ubisoft