Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.04.2019 19:32
Yakuza nie będzie na razie wydawana w wersji na Nintendo Switch
791V

Toshihiro Nagoshi zaprzecza planom wydania Yakuzy na Nintendo Switch

Seria Yakuza przeżywa istny renesans za sprawą odnowionych wersji na PS4 oraz przeniesienia przygód Kiryu i Majimy na PC. Niestety twórcy nie planują wydania cyklu na inne konsole. 

Zaledwie kilka dni temu Toshihiro Nagoshi zapowiedział chęć zmiany dotychczasowej formuły serii Yakuza. Nowa odsłona miałaby mieć bardziej komediowy wydźwięk i nieco lżejszy klimat. 

Twórca serii Yakuza twierdzi, że chce drastycznie zmienić jej formułę

W zeszłym roku zapytano jednego z twórców serii, Daisuke Sato, o ewentualną możliwość przeniesienia marki na Nintendo Switch. Reżyser nie podchodził entuzjastycznie do tego pomysłu.

W związku z wydawaniem na konsolę innych tytułów Segi oraz przypuszczalnemu ogłoszeniu Persona 5, dziennikarze z IGN Japan zapytali jednego z twórców o ewentualne przeniesienie przygód Kiryu oraz Majimy na Nintendo Switch.

Niestety, Toshihiro Nagoshi przekazał, że porty na hybrydową konsolę nie są w tym momencie w planach twórców. Zainteresowani nie dawali za wygraną i wspomnieli o dodaniu do Super Smash Bros. Ultimate Atlusa oraz Sonica. Reżyser zażartował, że najprawdopodobniej Masahiro Sakurai nie chciałby bohaterów Yakuzy w swojej bijatyce.

 

Źródło: https://nintendoeverything.com/yakuza-series-producer-says-switch-ports-havent-been-considered-for-now-characters-unlikely-for-smash-bros/

Tagi: Sega yakuza 0