Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 02.04.2019 13:19
Yakuza
828V

Twórca serii Yakuza twierdzi, że chce drastycznie zmienić jej formułę

Nowa Yakuza, w której rolę głównego bohatera po Kazumie Kiryu przejmie Ichiban Kasuga (jest na obrazku ilustrującym ten news), ma stanowić nowe otwarcie dla serii. Tak przynajmniej twierdzi Toshihiro Nagoshi, jej twórca.

Nagoshi gościł w ostatni weekend na odbywającej się w Japonii imprezie Sega Fes 2019. Podczas wydarzenia poświęconego serii Yakuza odniósł się on do jej przyszłości.

Biorąc pod uwagę, że Yakuza to gra action-adventure, chciałbym drastycznie zmienić formułę serii. W przeszłości próbowaliśmy dokonywać zmian, ale fani często twierdzili, że są one niewielkie. Teraz chcielibyśmy, by były one tak duże jak w grach sieciowych, gdy wersja 1.0 staje się wersją 2.0. Ten proces zajmuje trochę czasu.

Jakiś czas temu wydaliśmy Judgment i to także była część procesu eksperymentowania. Energia, jaką wkładamy w produkcję nowej gry, przypomina czas, gdy tworzyliśmy pierwszą Yakuzę. Czekamy na dzień, by móc was zaskoczyć.

Zmiana głównego bohatera z Kazumy Kiryu na Ichibana Kasugę także była dobrym pomysłem. Przy różnicy charakterów zmienia się cel, a gdy zmienia się cel, zmienia się również gra. Obaj mówią inaczej, myślą inaczej i działają inaczej. Otwiera też ona [zmiana] nowe drogi i pozwala zmienić wyobrażenie o Yakuzie, które posiada wiele osób.

Chcemy wykorzystać zmianę bohaterów najlepiej jak to możliwe. Jeśli chodzi o fabułę, w przeszłości było sporo scen łzawych lub takich, które budziły złość [grającego i Kiryu]. Teraz myślimy o tym, by pokazać więcej scen komediowych (...)

Gra ma ukazać się na PlayStation 4. Sega wciąż jednak nie poinformowała, kiedy mogłaby się odbyć premiera.

W kontekście powyższej informacji warto dodać, że Niebiescy udostępnili na prima aprilis materiał video z nowej Yakuzy, który przedstawia... turowe starcia. W dobrej jakości możecie go obejrzeć poniżej.

Tagi: PS4 Ryu Ga Gotoku Studio yakuza